V daném úseku komunikace, která vede mimo zastavěnou část obce, je snížena rychlost na 70 km/hod. Silnice tu tvoří dlouhý, táhlý úsek, který ve směru od Tábora vede z kopce kolem Záluží. Často tu dochází ze strany řidičů k nedodržování nejvyšší dovolené rychlosti.

Předsedkyně osadního výboru Hlinice Eva Tomášková osazení ukazatelů rychlosti vítá.

„Usilujeme o to celá léta. Před osmi lety se tu stala smrtelná dopravní nehoda. Značka snižující rychlost na 70 kilometrů a plná čára na chvíli přinesly klid, ale dnes tudy řidiči jezdí obrovskou rychlostí, nebála bych se říct, že někteří i 150 kilometrů v hodině,“ uvedla Eva Tomášková, která věří, že na konci léta už by ukazatele na místě mohly fungovat.

Čtvrteční ranní zásah jednotky dobrovolných hasičů města Planá nad Lužnicí v chatové oblasti Ovčín místní části obce Klenovice a následky bouřky v Soběslavi a Plané nad Lužnicí.
Plánští hasiči zažili pernou noc. Jejich motorovky se nezastavily ani ve čtvrtek

Táborský odbor dopravy už ukazatele objednal, ale jejich dodání komplikuje nedostatek čipů.

„Podle odhadů by ukazatele měly dorazit během 10 až 13 týdnů. Osazení ukazatelů rychlosti v obou směrech přispěje ke zdůraznění dodržování předepsané rychlosti a tím ke zvýšení bezpečnosti uživatelů autobusových zastávek, kteří musí ve směru na Mladou Vožici překonávat silnici,“ upřesnil mluvčí radnice Luboš Dvořák.

Odbor dopravy osazení ukazatelů rychlosti projednal s dopravním inspektorátem a s vlastníkem silnice i pozemků Jihočeským krajem, a získal souhlasná vyjádření k jejich umístění.

„Ukazatele rychlosti budou předány do správy táborské městské policie. Pořízení dvou ukazatelů rychlosti včetně dodání systému solárního napájení, dodání materiálu a montáže bude stát 144 tisíc korun. Nabídnutá cena je spíše nižší oproti konkurenčním výrobkům při zachování potřebné kvality,“ uzavřel Luboš Dvořák.