Slavní rodáci, nebo VIP osobnosti. Na označení nezáleží, důležité je, že své místo, kde se narodili, žili nebo zemřeli, svou výjimečnou činností proslavili. A dnešní obyvatelé jsou na ně pyšní.

Možná takoví lidé žili vedle v ulici nebo přímo s vámi sousedili. Setkali jste se v jedné škole, v tělocvičně, v hospodě nebo jste dokonce patřili do stejné rodiny. Máte je na fotografii, ale pamatujete si ho nebo ji jen z vyprávění? I taková pomoc může dobarvit medailonek, které těmto osobnostem na stránkách Táborského deníku věnujeme.
Budeme rádi, když nám pomůžete najít kontakty a zdroje pro seriál o slavných osobnostech okresu, na které bychom neměli zapomínat.

Pro ilustraci uvádíme několik jmen, ale můžete přidat i jiná: skladatel Zdeněk Rytíř z Tábora, sochař Bohumil Dobiáš z Bechyně, boxer Bohumil Němeček z Tábora, malíř Rudolf Krajc z Bechyně, klavírista a skladatel Jiří Traxler z Tábora, spisovatel Václava Kaplický z Červeného Dvora – Sezimovo Ústí a další. Znal někdo z vašeho okolí někoho z nich? 
Pište, volejte:
alena.satrova@denik.cz
602 66 76 54.

Děkujeme, že s námi budete vytvářet materiál, který si slavní rodáci zaslouží.