Jiří Hrzán
6.Jiří Hrzán, rodák z Tábora, symbolicky natočil svůj poslední film v Táboře. Pak zemřel po pádu z pátého patra.Zdroj: printscreennarodil se 30. března 1939. Ztvárnil nezapomenutelné role ve filmech jako Drahé tety a já nebo Nebeští jezdci. Miloval výšky, což se mu stalo osudným. Zemřel ve svých 41 letech po pádu z balkonu.

Podle starosty Tábora Štěpána Pavlíka rada rozhodla, že již hotovou formu potřebnou pro odlití sochy i autorská práva odkoupí za 300 tisíc korun. „Socha bude přístupná ze dvora, aby se s ní lidé mohli fotit,“ dodal.

Projekt se nestihne dokončit k 30. březnu, tedy k nedožitým osmdesátinám Jiřího Hrzána. Zřejmě koncem léta by socha měla být na místě, k jejímu odhalení dojde nejpozději v říjnu.

Celkové náklady na výrobu plastiky zesnulého herce balancujícího na zídce u Gymnázia Pierra de Coubertina činí 600 tisíc.
Sdružení Hrzán sobě! pořádalo benefiční koncerty a představení i veřejné sbírky, na realizaci návrhu akademických sochařek Markéty Melkusové a Lenky Melkusové-Staškové se ale podařilo vybrat jen polovinu z potřebných financí.

Hrdý Budžes se hraje pro dobrou věc  
Z představení Hrdý BudžesZdroj: Zdeněk HejdukBenefiční představení pořádané ve spolupráci se spolkem Hrzán sobě! na podporu vzniku sochy Jiřího Hrzána v Táboře začíná v pátek 1. března v 19 hodin v Divadle Oskara Nedbala.

V hlavní roli reprízy kultovní inscenace z roku 2002 uvidíte Báru Hrzánovou. Žákyně 2. třídy ZDŠ v ní sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě.