Ročně tady provedou okolo 8500 dialyzačních cyklů. "Poskytuje svým pacientům komfort plně klimatizovaných prostor, mají možnost sledovat „vlastní“ televize se sluchátky i bezplatné WiFi připojení pro příjem internetu a dat," vyjmenovává některé novinky mluvčí nemocnice Martina Janouchovou. To vlastní televizí se skutečnost, že na oddělení není jen jedna společná obrazovka, ale téměř každá postel má svoji.

Ilustrační foto.
O nemoci ledvin nemusíte vědět. Lékaři upozorňují na souvislost s obezitou

Nyní nemocnice vstoupila do nového pilotního projektu a pacientům na oddělení zdarma poskytuje teplé i studené nápoje ze dvou automatů. Vybrat si tak mohou z teplých nápojů kávu, několik druhů neslazeného či sukralózou slazeného čaje a ze studených pak chlazenou vodu a dva druhy ochucené vody.

„Koncentráty k výrobě nápojů jsou vyráběny bez chemických přísad a cukru a pokud jsou slazené, tak sladidlem sukralózou, která je vhodná i pro lidi s cukrovkou. A protože oddělení hemodialýzy táborské nemocnice je první v republice, které bude pro své pacienty využívat nápojové automaty od naší firmy, vybavujeme toto oddělení hrnečky pro všechny její pacienty i zaměstnance,“ doplnila Gabriela Steiner, zástupkyně firmy Ag Foods.

Ilustrační foto.
Na dialýzu chodí sousedé i o půlnoci

Primářka oddělení Jiřina Suchanová upřesnila, že pacienti chodí na dialýzu pravidelně třikrát týdně, přičemž jeden proces, při němž si jim čistí krev, je upoutá na lůžku na čtyři až pět hodin. "Snažíme se tedy těmto lidem pobyt zde co nejvíce zpříjemnit. Každý náš pacient má individuálně omezený příjem tekutin, proto nás těší, že mají nyní bohatý výběr,“ vyzdvihla primářka dobrou službu nápojových automatů.