Už zdaleka ale nejezdí jen na pivo, v jejich diářích přibývají dlouhé výpravy i závody Českého poháru v paddleboardingu. A ten sobotní má pro všechny mimořádnou váhu, poprvé přivítají zkušené jezdce i nováčky na domácí půdě, tedy spíše v domácích vodách v Sezimově Ústí. „Chtěli bychom všechny srdečně pozvat na první paddleboardingové závody na řece Lužnici," vyzývá za pořadatelský tým Rosťa Mikš.

close V Sezimově Ústí se pojede poprvé paddleboardový závod. info Zdroj: Hell's Paddles zoom_in V Sezimově Ústí se pojede poprvé paddleboardový závod. Závody s výmluvným názvem Mezi jezy jsou součástí 7. ročníku seriálu Českého poháru v paddleboardingu, které pořádá Česká Federace Stand Up Paddle. Ostýchat se nemusí přijít ani ti, kdo se na měření sil s pořádnými borci zrovna necítí. Akce je vhodná pro všechny, od zkušených závodníků až po nadšené začátečníky. Závodit se bude na dlouhých tratích i ve sprintu, a to v několika kategoriích, děti a týmy nevyjímaje.

Přidáte se, nebo máte chuť alespoň fandit? Pak nesmíte v sobotu 10. června chybět u jezu Soukeník na pravém břehu Lužnice. Program začíná v 9 hodin registrací závodníků, první z nich se na start postaví v 11 hodin. Program ale může ovlivnit počasí.