DOPRAVNÍ NEHODA

Havaroval kamion
Turovec – V pondělí v dopoledních hodinách u obce Turovec havaroval nákladní automobil Man s návěsem. K této nehodě byli v 10:28 hodin vysláni profesionální hasiči z Tábora. Vůz sjel z vozovky a narazil do stromu. Z návěsu se na louku u silnice vysypal téměř celý jeho náklad cca 20 tun písku. Zraněného řidiče odvezla sanitka, hasiči zabezpečili havarovaný vůz proti požáru a zajistili místo nehody. Do půdy v okolí vyteklo 100 litrů hydraulického oleje a 20 litrů nafty. O této skutečnosti hasiči informovali Českou inspekci životního prostředí, zbylých 300 litrů nafty z nádrže přečerpali do barelů. Doprava byla řízena kyvadlově jedním pruhem, dokud následky nehody nebyly odklizeny. Majitel havarovaného auta zajistil překládku nákladu a návěs vyprostila odtahová služba.

BEZ SMRTI NA SILNICI

Na silnicích se nestaly tragické nehody
Jihočeský kraj – Policisté dva týdny nezaevidovali ani jednu dopravní nehodu se smrtelným následkem. I když o uplynulém víkendu proběhly „dušičky", tak se tragédie silnicím vyhnuly. Minulý týden se stalo celkem 55 nehod, 4 osoby utrpěly těžká zranění, 22 osob zranění lehká. U 10 řidičů byl zjištěn alkohol a škoda přesáhla 5 milionů korun.

Oproti loňskému roku v tomto období došlo letos ke zlepšení o pět nehod, vloni rovněž nebyly ztráty na životech a letos je také méně zraněných. Nejvíce nehod, celkem 16, se stalo na Českobudějovicku. Nejméně nehod zaznamenalo Písecko a Dálniční oddělení Chorovány, vždy po jedné dopravní nehodě.

Policisté upozorňují řidiče, aby jezdili opatrně, především v oblastech, kde vznikají ráno a večer mlhy. Nastalo také období, kdy se často na silnicí vyskytuje přebíhající lesní zvěř, dávejte tedy pozor a jezděte nanejvýš obezřetně.

VLOUPÁNÍ DO RODINNÝCH DOMŮ

Množí se nezvané noční návštěvy
Tábor - Od počátku tohoto týdne policisté šetří hned tři vloupání a krádeže do rodinných domů, pachatel či pachatelé jednají v nočních hodinách.

Sezimovo Ústí – Zde došlo hned ke dvěma nočním vloupáním. V ulici Zahradní se majitel vzbudil a pachatele vyplašil. V ulici Boženy Němcové zloděj vnikl do nezajištěných sklepních prostor, dveře do obytných prostor však nepřekonal a odešel s nepořízenou.

Soběslav – Podobný případ se stal v ulici U Nového Rybníka, zde pachatel vnikl přes sklep do obytné části domu, kde v kuchyni odcizil volně ležící finanční hotovost a na cestu si přibral jedno balení toastového chleba.

Policisté zatím prošetřují, zda případy souvisí či se jedná o různé pachatele. Policie nabádá majitele k důslednému zabezpečení nejen obytných prostor, ale i technického zázemí.

USNUTÍ SE NEVYPLÁCÍ

Zloději využívají situace
Tábor – Policisté šetří další z řady případů okradení spící osoby. Nejčastěji se tak děje v hromadných dopravních prostředcích, barech, hernách či na lavičkách. Případ z 4. listopadu se stal v autobuse z Tábora do ČB. Byl okraden muž středního věku, z kapsy mikiny odložené na vedlejší sedačce mu zmizel mobil značky HTC za 2 500 korun.

Autor: Lenka Pospíšilová