5. 6. U Sloupu jde lidem o život
Veselí nad Lužnicí – Ke hře ruské rulety se dá přirovnat situace na křižovatce U Sloupu mezi Veselím nad Lužnicí a Soběslaví. Obyvatelé Dráchova riskují život, když přecházejí silnici první třídy, aby se dostali na vlakovou zastávku. Lucie Svobodová chce stav zlepšit pomocí petice.

8. 6. Tábor naposled viděli z popraviště
Tábor – Zbyněk Blecha vzpomínal, jak 11. června 1942 s matkou stál na rohu spořitelny před vývěskou. „Dovedl nás k ní můj starší bratranec. Věděl již vše, my ještě netušili," líčil bolavý zážitek z dětství. Jeho otec podplukovník Hugo Blecha zahynul na táborském popravišti se svým bratrem. Souhlasili s atentátem na Heydricha. Loni s dalšími členy rodiny uctil na popravišti 70. výročí, které od poprav uplynulo.

12. 6. Nové potrubí možná již letos
Tábor – Zatímco antimonopolní úřad mlčí, Tábor si připravil variantní řešení, jak letos naložit s odsunutou opravou Křižíkova náměstí. Jeden ze zájemců o zakázku se totiž proti výsledku výběrového řízení odvolal. Sled prací by se ale musel přeházet. Na pozici číslo jedna by se místo opěrné zdi Na Parkánech dostala výměna sítí pod komunikacemi. Dělo by se tak v případě, že by ÚOHS rozhodl ve prospěch Tábora.

15. 6. Stavba na koridoru stagnuje
Veselí nad Lužnicí – Stavba železničního koridoru měla letos na jaře dospět do Veselí nad Lužnicí. Práce jsou ale odloženy na neurčito. Firma Eurovia CS podala protest na způsob výběrového řízení. Zadavatel soutěže Správa železniční a dopravní cesty, dodatečně změnil podmínky řízení, ale lhůtu přiměřeně neprodloužil. To mohlo ovlivnit výběr vítěze.

16. 6. Bechyňské chrání před řekou hráz
Bechyně – Už brzy by měli být obyvatelé bechyňského Zářečí chráněni proti stoleté vodě. Povodí Vltavy začne koncem měsíce s výstavbou protipovodňové hráze na levém břehu Lužnice. Její délka bude 242 metrů a stavaři ji mají dokončit letos v prosinci. Stavbu bude tvořit převážně betonová zeď s mobilní nadstavbou.

19. 6. Parkanová je neznámou sousedkou
Sezimovo Ústí – Zhruba uprostřed Palackého ulice ve čtvrti, které Ústečtí říkají Korea, stojí bílý dům místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Vlasty Parkanové. Ta v současné době čelí nařčení, že kvůli ní stát při nákupu letadel CASA přišel o 650 milionů korun. Ačkoli se běžně lidé ze sousedství dobře znají, o poslankyni to neplatí. Deník oslovil deset občanů a pro většinu z nich byla neznámou.

25. 6. Čekaničtí si zvolili samosprávu
Tábor – Sobota byla pro lidi z Čekanic volební. K urně přišlo 24,36% voličů. Nejvíce hlasů z pěti kandidátů získal od voličů Petr Nemrava (167), za ním je se 137 hlasy Dana Milerová a tříčlenný výbor doplní ještě Romana Krůčková (113).

26. 6. Část muzea hasičů už je v novém
Bechyně – Dosud byly ukryté ve stodolách a tedy i očím návštěvníků Hasičského muzea. Místo pro historické stříkačky se našlo až v nových prostorách, v objektu bývalého ZZN a sýpky u Tesca. Radnice hasiče z náměstí, kde rovněž sídlí, vypověděla, což jim paradoxně dopomohlo k rozmachu.