Stále častěji využívají občané Tábora pro komunikaci s radnicí peticí. Nyní její pomocí chtějí dosáhnout zrušení hřiště za prodejnou Droxi v blízkosti Pražského sídliště.
Nejvíce občanů z jeho blízkosti si stěžuje na hluk. „Ten je tu kdykoliv, ve dne nebo v noci. Hlavně když se hraje nějaký turnaj, což se stává docela často. Hřiště je oplocené pletivem a je tu bohužel tak dokonalá akustika, že je každý náraz míče nebo puku slyšet. Děti se navíc snaží při hře vypálit míč co největší silou,“ řekl jeden z iniciátorů petice Jiří Petrů.
Lidé se ovšem obávají i o svou vlastní bezpečnost. Nejednou se totiž stalo, že puky proletí skrz škvíry v plotě. „Stalo se už několikrát, že lidem rozbil okno a jedné paní, když šla kolem, dokonce puk vyrazil nákupní tašku z ruky,“ dodal Petrů.

Radnice ještě nerozhodla

„Rozhodne až rada. Z našeho pohledu je ale hřiště hodně navštěvované, tak uvidíme,“ řekla starostka Hana Randová. Také místostarostka Zuzana Pečmanová se domnívá, že hřiště pro starší mládež v režii odboru školství by mělo zůstat zachována. Připouští, že zmíněné problémy je ale třeba řešit . Například tak, že zajistí někoho, kdo by oplocené betonové hřiště zamykal.
Jak Deník zjistil, ani samotní občané nemají stejný názor. „Samozřejmě je tu slyšet dětský křik, ale ten je podle mého názoru jen přes den. Hřiště prostě slouží svému účelu, kdyby se zrušilo, děti by šly jinam a dělaly by možná horší věci,“ myslí si Jana Houšková.
Upozornila také na loňský případ, kdy na hřiště někdo vylil žíravinu. Ona i Petrů se shodují, že to jistě mělo se spory souvislost. Petrů dodal, že pět rodin se již kvůli nesnesitelnému hluku odstěhovalo. „Já sám budu šestý, stěhuji se dokonce z Tábora, protože město s tím již několik let nic nedělá,“ uvedl nespokojeně.
Petenti by na místě raději viděli parkoviště, Houšková doufá, že nad auty zvítězí děti.

A jaký je Váš názor? Zúčastněte se diskuse nebo pište na reporter.taborsky @denik.cz