Úvodního slova se chopil starosta OSH Tábor Alois Pazdera, zmínil, že ho velmi těší, že dorazilo tolik účastníků. „Tuto soutěž čekají v příštím roce změny, ale i tak jsme se rozhodli, že nic nebudeme rušit a navázali jsme na tradici jejího konání po různých místech Táborska,“ uvedl.

Běhu požárnické všestrannosti v Oldřichově se zúčastnilo 21 sborů dobrovolných hasičů z Táborska. Nejlépe si vedla Zhoř a Horní Střítež.
V Oldřichově hasiči z Táborska změřili síly v požárnické všestrannosti

Všem závodníkům popřál hodně úspěchů a dokončení bez komplikací. „Největší radost mám z těch nejmenších závodníků, nechci však opomíjet ani starší a samozřejmě všechny pořadatele, kteří se podíleli na organizaci,“ dodal Pazdera.

VÝSLEDKY:

Přípravka
1. Oldřichov
2. Mladá Vožice A
3. Slapy Turbošnečci A

Mladší
1. Zhoř A
2. Smrkov
3. Červené Záhoří – Vlčata B

Starší
1. Smrkov
2. Zhoř u Tábora A
3. Zhoř u Tábora B

Vedoucí okresní odborné rady mládeže (OORM) Jaromír Netolický doplnil informace k trase i další podrobnosti. Mladší plnili úkoly na šesti stanovištích na trati o délce dva kilometry, starší běželi o kilometr více, přípravky potom měřily síly na okruhu na fotbalovém hřišti. Všichni měli možnost předvést své znalosti požární ochrany, topografie a prověřit své schopnosti a dovednosti v oblasti první pomoci, ve střelbě ze vzduchovky, překonávání lana či uzlování.

Díky perfektní organizaci bylo možné vyhlásit vítěze už půl hodiny po 12. hodině. Jaromír Netolický ještě poděkoval všem rozhodčím za spravedlivé hodnocení. Poprosil také o potlesk pro domácí hasiče SDH Lom, kteří zajistili trať i zázemí včetně občerstvení.

Slavnostního vyhlášení a předávání diplomů s cenami se ujal lomský starosta Jan Dafčík. „Chtěl bych všem poděkovat, že se dostavili k nám do Lomu. Všechno se povedlo, obešlo bez zranění a vyšlo pěkné počasí. Doufám, že se tu ještě někdy všichni sejdeme,“ podotkl a dodal, že všem soutěžícím přeje i do budoucna hodně hasičských a sportovních úspěchů.

Branný závod požárnické všestrannosti pořádali společně Okresní sdružení hasičů Tábor a dobrovolní hasiči z Mladé Vožice, Bělče, Vilic a celého mladovožického okrsku.
Branný závod mladí hasiči letos absolvovali v podhradí Šelmberku

Na závěr se dočkala květiny i pamětní listiny také náměstkyně starosty pro mládež Klára Peclinovská, která shodou okolností slavila v tento den své narozeniny. Za všechny přítomné jí popřál náměstek starosty pro represi Stanislav Kaisler.

Kolem 400 dětí soutěžilo v sobotu 12. října v Hlavatcích v hasičském branném závodu.
Hlavatce po deseti letech hostily závod požárnické všestrannosti