Začátek cvičení bude podle mluvčího táborské radnice Luboše Dvořáka v 10 hodin.

„Cvičení s názvem Povodeň 2024 má prověřit funkčnost protipovodňových zábran a jejích jednotlivých součástí, potřebný čas a koordinaci jednotlivých složek při jejich dopravě a výstavbě a ověřit připravenost na případnou skutečnou krizovou situaci,“ uvedl místostarosta Radoslav Kacerovský. Doplnil, že stavbě protipovodňové stěny bude předcházet cvičné zasedání povodňové komise, které se uskuteční o den dříve.

Cvičení bude podle Luboše Dvořáka vycházet z meteorologické situace, kdy vlivem silných srážek dochází ke stoupání hladin přítoků a řeka Lužnice dosahuje 2. stupně povodňové aktivity. Následně povodňová komise rozhodne o stavbě protipovodňových zábran.

Věci pocházející z další majetkové činnosti z kauzy Porsche.
Ukradeným luxusním sporťákem to neskončilo. Kriminalisté odhalili další vloupání

„Na místo jsou povoláni profesionální i dobrovolní hasiči, Technické služby Tábor dopravují na místo součásti protipovodňových zábran, jejichž montáž je poté zajištěna prostřednictvím Sboru dobrovolných hasičů. Současně technik společnosti ČEVAK uzavírá bezpečnostní šoupata kanalizace, za asistence městské policie je usměrňována nebo odkláněna doprava,“ popsal scénář místostarosta. Ukončení sobotního cvičení po demontáži stěn je v plánu v 15 hodin.

Cvičení se podle Luboše Dvořáka jen minimálně dotkne dopravy. "Lužnická ulice bude s opatrností průjezdná, nárazově může docházet k řízení provozu strážníky městské policie. Město Tábor prosí řidiče o opatrnost a ohleduplnost. Parkoviště v Lužnické ulici u Brusírny bude kvůli cvičení pro automobily do pozdního odpoledne uzavřené," upřesnil Luboš Dvořák.

Nemocnice Tábor, ilustrační foto.
Nemocnice Tábor je schváleným Regionálním onkologickým centrem

Kde se počítá s protipovodňovými stěnami: Protipovodňové zábrany se v případě potřeby budují na pěti místech – parkoviště u „Brusírny“ na začátku ulice Lužnická při vjezdu z ulice Údolní, dále v oblasti dalšího parkoviště v blízkosti mostu vedoucího do Čelkovic a na třech místech průchodů, které spojují stezku kolem řeky Lužnice s chodníkem v Lužnické ulici.