Na úvod zazněla česká a slovenská hymna a došlo na zdravici od Ladislava Vrabela, lídra hnutí Plán ČR na 1. místě, přenášenou prostřednictvím videohovoru. Stejným způsobem pozdravila demonstranty i předsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná.

Následovala celá řada proslovů. "Naše hnědofialová vláda posíláním zbraní podporuje vraždění. Ať dá strejda Biden Slovanům pokoj," začala zostra komunistka a předsedkyně Klubu levicových žen Květa Šlahúnková. Následně se vymezila proti vyvěšování ukrajinských vlajek na českých státních budovách. Vystoupil i bývalý předseda KSČM Vojtěch Filip.

Demonstrace extremistů „za mír“. Táboráci však dorazili podpořit demokracii a obranu Ukrajiny proti agresivnímu útoku Ruska.
Demonstrace extremistů „za mír“. Táboráci však dorazili podpořit demokracii

Překvapením pro účastníky byla účast bývalého ministra, diplomata a předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana. Zmínil iniciativu Mír a spravedlnost, jíž je jedním ze signatářů.

Předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová vyzvala k vystoupení z NATO i Evropské unie. Podobná vyjádření se vyskytovala i v projevech místopředsedy ANS Marka Adama či neúspěšného kandidáta na senátora Jiřího Machače. Právě během jejich projevů demonstranti opakovaně skandovali hesla jako například "Hanba NATO, my chceme mír!"

Marek Adam na dubnové demonstraci na Letné vysvětluje své názory policistům. Rusko podle něj na Ukrajině osvobozuje oběti genocidy.
Komentář Jiřího Dintara: Pod pláštíkem řečí o míru

Hovořil i bývalý místopředseda KSČM Josef Skála, který letos v březnu dostal u soudu osmiměsíční podmíněný trest za popírání katyňského masakru.

Na demonstraci dorazilo i několik málo odpůrců s ukrajinskými vlajkami či transparenty "Styď se komunisto!" či "Kdo nechce válku, posílá zbraně Ukrajině. Tábor odmítá kolaboraci s Putinem!"

Učitel soběslavského gymnázia schvaluje útok Ruska na Ukrajinu.
Učitel gymnázia schvaluje invazi Ruska: Až lidé prozřou, tak z toho zešílí, říká

Zhruba dvouapůlhodinová demonstrace se obešla bez zásadnějších incidentů. Někteří z demonstrantů se snažili transparenty odpůrců zakrývat vlajkami. Docházelo i k občasným diskuzím, vše se ale odehrálo v klidu. Na situaci po celou dobu dohlížel policejní antikonfliktní tým.

"Celou dobu tu řeční o míru, ten ale v jejich podání vypadá nejspíš tak, že by se Ukrajina měla vzdát Rusku. Nic jiného volání po ukončení dodávek zbraní tomu, kdo se brání mnohem silnějšímu agresorovi, přece není," shrnul jeden z mála odpůrců demonstrace.