Na úvod zazněla česká a slovenská hymna a došlo na zdravici od Ladislava Vrabela, lídra hnutí Plán ČR na 1. místě, přenášenou prostřednictvím videohovoru. Stejným způsobem pozdravila demonstranty i předsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná.

Následovala celá řada proslovů. "Naše hnědofialová vláda posíláním zbraní podporuje vraždění. Ať dá strejda Biden Slovanům pokoj," začala zostra komunistka a předsedkyně Klubu levicových žen Květa Šlahúnková. Následně se vymezila proti vyvěšování ukrajinských vlajek na českých státních budovách. Vystoupil i bývalý předseda KSČM Vojtěch Filip.

Překvapením pro účastníky byla účast bývalého ministra, diplomata a předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana. Zmínil iniciativu Mír a spravedlnost, jíž je jedním ze signatářů.

Předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová vyzvala k vystoupení z NATO i Evropské unie. Podobná vyjádření se vyskytovala i v projevech místopředsedy ANS Marka Adama či neúspěšného kandidáta na senátora Jiřího Machače. Právě během jejich projevů demonstranti opakovaně skandovali hesla jako například "Hanba NATO, my chceme mír!"

Hovořil i bývalý místopředseda KSČM Josef Skála, který letos v březnu dostal u soudu osmiměsíční podmíněný trest za popírání katyňského masakru.

Na demonstraci dorazilo i několik málo odpůrců s ukrajinskými vlajkami či transparenty "Styď se komunisto!" či "Kdo nechce válku, posílá zbraně Ukrajině. Tábor odmítá kolaboraci s Putinem!"

Zhruba dvouapůlhodinová demonstrace se obešla bez zásadnějších incidentů. Někteří z demonstrantů se snažili transparenty odpůrců zakrývat vlajkami. Docházelo i k občasným diskuzím, vše se ale odehrálo v klidu. Na situaci po celou dobu dohlížel policejní antikonfliktní tým.

"Celou dobu tu řeční o míru, ten ale v jejich podání vypadá nejspíš tak, že by se Ukrajina měla vzdát Rusku. Nic jiného volání po ukončení dodávek zbraní tomu, kdo se brání mnohem silnějšímu agresorovi, přece není," shrnul jeden z mála odpůrců demonstrace.