Pět radních darovalo pozemek. Rovnou 3000 metrů za korunový nájem ročně na dobu 40 let. Kritizovaný postup, o kterém Deník již informoval, se dostal i na jednání zastupitelstva. Na místě u starého koupaliště má stát tenisová hala.

„Zajímalo by mě, jak se dospělo k jedné koruně v době, kdy město shání doslova každou korunu,“ upozornil na neekonomické hospodaření Vojtěch Kadlčík (KDU-ČSL). Hala mezi zastupiteli strhla bouřlivou diskuzi.

Dárek z města

Některým se nelíbil přístup radních, kteří podle nich bez předchozího projednání tímto způsobem připravili město o případné příjmy.
Zastávají názor, že hala mohla vyrůst v místě současných tenisových kurtů a koupaliště se nemuselo stěhovat k soukenickému jezu.

„Vše se odehrálo velmi rychle během prázdnin na radě. Nájem nepodléhá schválení zastupitelstva. Po odhlasování radou došlo i k rychlému podpisu smlouvy s nájemcem,“ narážel na postup radních zastupitel Martin Doležal (BEZPP).

Podle kritiků město nenakládá se svými pozemky, kterých mu už moc nezbývá, hospodárně. Za 40 let, kdy má dojít k převodu haly z investora na město, bude totiž technický stav budovy vyžadovat peníze na rekonstrukci.

Doležalovi se nelíbila ani uváděná spoluúčast města na výstavbě komunikace a parkoviště. Nikde ve smlouvě o pronájmu nenašel, o jaký rozsah se jedná.

Nesouhlasil ani s argumentem starosty Bedřicha Beneše, že zázemí tenisové haly budou využívat i hráči z budoucího softbalového hřiště. To má stát v těsném sousedství haly.

„Paní Kalinová, která je jeho projektantkou a trenérkou o něčem takovém ode mne slyšela poprvé. Žádná dohoda podle jejích slov neexistuje,“ reaguje Doležel.

Radní Vít Stryhal si nemyslí, že postavit halu je pro investora takové terno. „Můžeme být rádi, že o pozemek vůbec někdo stál. Já bych do takového podnikání nešel,“ obhajoval své hlasování.

„Dlouhodobý nájem není darem a investice přinese městu užitek. Obecně také zvýší hodnotu města,“ dodal Stryhal.

Pozemek bývalého koupaliště si vyhlídl Petr Cícha. „Se starostou jsme jednali na přelomu roku. Prodej odmítl. Jedinou možností tedy zůstal nájem,“ říká k obchodu s městem.

Odmítá, že by Sezimovo Ústí jako pozdější majitel tenisové haly prodělalo na vložených investicích.
„Taková hala má životnost sedmdesát až osmdesát let,“ tvrdí Cícha.

Původně chtěl svůj záměr realizovat v místě tenisových kurtů, ovšem s tím neuspěl především u samotných tenistů.
Výstavbou haly s dvěma kurty by jim totiž ve finále sebral kurty čtyři.Na zbylých dvou by však tenisté již nemohli pořádat turnaje. To je důvod, proč hala zhruba za 12 milionů nemůže stát na stávajících kurtech.

O návratnosti investic se Cícha nechce zmiňovat. Je podle něj sice dlouhá, ale prodělat by na svém plánu neměl.