Jak již Deník informoval, v létě pramen prošel proměnou. Voda totiž netekla do koryta kovovou trubkou a protékala někde níže. Nyní je vše zase na svém místě a svítí novotou.
"Skoro rok jsme hledali, kdo by mohl toto kouzelné místo zrenovovat a vodu vrátit opět do kamenného korýtka. Ta se v něm držela jen díky občasnému dešti. Až při letošní rekonstrukci kašny na Žižkově náměstí v Táboře jsme uspěli," uvedl místostarosta Tábora Radoslav Kacerovský a pokračoval: "Tým restaurátora pana Macha - Žižky z Prachatic se do toho po dokončení rekonstrukce historické kašny pustil."
Do kompletně očištěného původního kamenného koryta je voda vedena nově vytvořeným kamenným korýtkem. Inovace se dočkal také původní poškozený nápis v betonovém bloku. "Byl nahrazený nápisem vytesaným do kamene a voda opět proudí pod cestičkou. Za pár měsíců vše chytne přírodní patinu a přirozeně zapadne do prostředí lesa," pokračuje Radoslav Kacerovský a připouští, že s velkou radostí pořídil snímky nově opraveného místa Hadího pramene.
Pro srovnání fotky původního stavu si prohlédněte ve fotogalerii:
Hadí pramen
Hadí pramen a pramen Svaté Eleonory se sice nacházejí historicky na pozemku města Tábora, ale do letošního roku neměly svého majitele. Obě tato místa nyní spadají nově do majetku odboru životního prostředí, který o ně bude v budoucnu pečovat.