Očekává rozumné návrhy

Podle výpovědi dlouholetého sprejera městu chybějí legální zdi. Diskusi o problematice graffiti rozvířili sprejeři při víkendovém skate závodu, během kterého mohli poprvé legálně využít několikametrového dřevěného hrazení ke své tvorbě.
„Maluji již dlouho, devadesátá léta byla úplně o něčem jiném. Dnes jen procházíte okolo zdi a nic nedělající důchodce zpoza okna volá policii, která je v současnosti i více agresivní. Problematika je umělě vytvořená. V Táboře máme nespočet betonové šedi a nechápu lidi, kteří se na ni dívají raději než na barevné umění. Podle mě si to sami nalhávají,“ uvedl sprejer, který vystupuje pod jménem Limit. Upozornil, že nedostatek legálních zdí, kde si mohou i nováčci vyzkoušet své dovednosti, přispívá ke znehodnocování fasád ve městě, což se absolutně nedá považovat za umění .
Místostarostka Tábora Zuzana Pečmanová zaujímá ke graffiti velice kladný postoj, ale podle jejích slov ne vždy záleží na ní. „Mám tu dva roky starý projekt a od té doby za mnou nikdo s návrhem nepřišel. Nejsem ani proti malování v okolí školních budov. Děti by se realizovaly, sami si svá díla pohlídaly a učily se také zodpovědnosti. Já osobně nejsem vůbec proti takovým realizacím, je to prima nápad. Samozřejmě by malby musely být na jisté úrovni,“ vylíčila Pečmanová a zdůraznila, že navrhovatelé mají do její kanceláře dveře otevřeny.