„Proto chceme lidi znovu oslovit, zřejmě nějakou anketou,“ slibuje místostarostka Tábora Lenka Horejsková.

Město má na fit park hotový projekt, ale potřebuje zjistit, zda o něj obyvatelé stojí.

Ambicí plánovaného areálu v zahradě bývalé školy ve Světlogorské ulici je umožnit aktivní pohyb i starším lidem. Tomu bude odpovídat charakter cvičebních prvků umístěných v ovocném sadu. Stromy mají seniorům zachovat jistou dávku soukromí. Součástí prostoru je také klidová zóna, altán, pergola nebo hřiště na petangue.

V úterní diskusi se občané obávali, že fit park přitáhne party mladých lidí, které toto místo budou devastovat.

Tomu ale podle Horejskové lze jednoduše předejít. „Park by se měl v určitou hodinu zamykat, stejně tak bychom vydali zákaz venčení psů a určili správce,“ říká.

Stěžejní otázkou zůstává, zda fit park v hodnotě zhruba 2,7 milionu korun nalezne odezvu u seniorů. Zkušenosti se starší generací má vedoucí pečovatelské služby G – Centra Renata Kainráthová. „Od cvičení v takovém parku může seniory odrazovat ostych, takže město by peníze vynaložilo zbytečně,“ myslí si pečovatelka, ale i na to je prý možné najít recept. Jako příklad dává postoj své známé z Chrudimi. Tady se podobný záměr snaží iniciovat zastupitelka Ivana Bohatá. Inspiruje ji pohled vlastní dcery získaný v Praze. „Senioři tam chodí do parku ve skupinách se cvičitelkou. Mají o tuto aktivitu velký zájem,“ dokladuje chrudimská zastupitelka.

Také Lenka Horejsková je takovému nápadu nakloněna.

Účast na organizovaném cvičení lze zajistit například přes klub turistů, fórum zdravého života nebo univerzitu třetího věku.

Reflexe obyvatel na stavbu fit parku je pro město stěžejním poznatkem, ale také si přeje využít na financování vhodný dotační titul.