Výbuch munice ve Vrběticích vyděsil minulý rok všechny, kteří mají podobné sklady v blízkosti svých domovů. Jakmile se začalo projednávat, kam se zbylou municí, zbystřili i Drhovičtí. Ani ne kilometr od obce totiž soukromá firma munici likviduje. Lidé se teď dohadují, zda transportují i tu z Vrbětic. „Munice se sem naváží, to rozhodně. Denně vídám vojenská auta, jak tam jezdí. Podle mě sem míří i z Vrbětic, protože před několika týdny jsem viděl i hasičská auta, která ve Vrběticích zabezpečovala situaci. Je špatně, že o tom nikdo neví a nevydala se třeba nějaká opatření," míní za občany Václav Klicman.

Jenže neví nic ani starosta, který předpokládá, že něco podobného by měl vědět předem. „Velmi by mě znepokojilo, kdybych na něco takového nebyl předem upozorněn," potvrdil Miloslav Pejša.

Firma Explosive Service, která za obcí zneškodňuje, například i odpalem, závadnou munici, popírá, že by sem navážela arzenál z Vrbětic. „Rozhodně sem z nich nic nevozíme, jde o klamnou informaci," ujišťuje občany Ivo Caras, vedoucí výroby Explosive Service pro Drhovice.

Autor: Veronika Gigalová