Firma Metrostav TBR, a.s., se do toho podle mluvčího táborské radnice Luboše Dvořáka vrhne 24. a 25. dubna. "Komunikace patří Jihočeskému kraji s pověřením správy pro Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje. V její režii se oprava formou zbroušení dílčích částí v rámci reklamačního řízení uskuteční," vysvětlil mluvčí radnice.

Vloni město Tábor a Jihočeský kraj dokončily náročnou sdruženou investici v podobě rekonstrukce lávky na návodní straně Jordánu a vybudování nového mostu nad bezpečnostním přelivem. "Defekty se nacházejí na povrchu přemostění, tedy na silnici č. II/603 v ulici Čsl. armády na mostě ev. č. 603-060 vodní nádrže Jordán," upřesňuje Luboš Dvořák.

Práce na Jordánské hrázi v Táboře finišují. Už zbývá jen úprava zeleně.
Jordánská hráz v Táboře je téměř hotová. Čeká už jen na návrat majestátních vrb

Opravu nerovností na vozovce nelze podle jeho slov provést o víkendu, protože ve volných dnech nejsou v provozu obalovny a firma by neměla asfaltovou směs. "Řidiči se ale nemusejí obávat úplné uzavírky silnice. Bude se jednat se o částečnou uzavírku silnice č. II/603 a úplnou uzavírku chodníku na návodní straně hráze. Provoz na silnici č. II/603 bude řízen kyvadlově proškolenými pracovníky," vysvětluje mluvčí.

Hráz sice bude částečně průjezdná, ale pro řidiče bude pohodlnější, když v inkriminované dny zvolí jinou trasu přes Čekanice nebo po obchvatu.

"V případě nepřízně počasí je stanoven náhradní termín opravy od středy 1. května do čtvrtka 2. května," dodal Luboš Dvořák.