Podle projektu získala zakázku za 16 milionů bez daně. Náklady Bytesu svou nabídkou snížila 10,7 milionu bez daně.

Firma v Táboře opraví dům čp. 2741 ve Varšavské ulici na Sídlišti nad Lužnicí a domy čp. 2673 a 2674 v Náchodské ulici na Náchodském Sídlišti. Obyvatelé domů se dočkají zateplení, vyzdění meziokenních vložek, zateplení střechy a celkové regenerace domů.

V letošním roce má Bytes v rozpočtu na bytové hospodářství téměř 41 milionů. V plánu měl opravy celkem pěti domů, náročnější práce v Havanské ulici ale proces žádosti o dotaci až na příští rok. V Havanské teď Bytes dokončuje opravu jiného dobu a také mizí lešení z paneláku v Zavadilské ulici. Jednatel Bytesu Ondřej Semerák upřesnil, že Zavadilská je rovněž akcí z loňska, kdy se zadáním práce museli počkat na ukončení dotačního řízení. V plánu příštího roku jsou pak kromě dalších domů i opravy starých cihlových činžáků v Kvapilově ulici. Ty by se mohly stát první táborským "obrazovým" experimentem.

"Plánujeme, že na fasády necháme vyobrazit stromy, takže by domy mohly vypadat jako porostlé břečťanem, což je zakomponuje do parkového systému v tomto místě," upřesnil Ondřej Semerák plány, o nichž zatím diskutují.