Jedná se o třetí etapu těchto náročných prací. Aktuální III. etapa zahrnuje část Budějovické ulice od výjezdu z polikliniky čp. 553 směrem k nám. Františka Křižíka až po křižovatku a vyústění ulice 9. května. Tento úsek ulice bude pro dopravu uzavřen. Objízdné trasy budou vyznačovány během víkendu 30. a 31. ledna 2021. Oproti loňskému roku bude řidičům k dispozici Havlíčkova ulice. Ta zůstane v normálním stavu, tzn. jednosměrná dolů směrem na Budějovickou ulici. MHD pojede ještě v neděli (31. ledna) přes Budějovickou a na objízdné trasy se přesune od pondělí (1. února).

Objízdné trasy jsou zveřejněny v únorovém vydání Novin táborské radnice (NTR), které dostanou obyvatelé Tábora v nejbližších dnech do schránek. NTR lze najít také na webu města Tábora.

Jedná se opět o společnou investici města Tábor, Vodárenské společnosti Táborsko (VST) a Jihočeského kraje. V ideálním případě je ukončení prací plánováno na konec října, přičemž listopad je v rezervě v případě stavebních komplikací. Rada města Tábora už v prosinci 2020 rozhodla o výběru zhotovitele. Nejvhodnější nabídku předložila firma DAICH s cenou ve výši 51 183 000 Kč s DPH, z toho město zaplatí 29 891 000 Kč s DPH, VST 19 085 000 Kč, Jihočeský kraj cca 2 200 000 Kč. Cenu díla se podařilo výrazně snížit, protože původně představovala částku téměř 68 mil. Kč s DPH. Firma DAICH prostředí stavby zná, protože byla zhotovitelem první etapy.

Tak jako v předchozích etapách dojde k výměně vodovodů a kanalizace, proběhne plynofikace všech nemovitostí, jejichž majitelé projevili či projeví zájem. Na povrchu vznikne celkem 41 parkovacích míst, budou rozšířeny chodníky a vysazena zeleň. Nové budou autobusové zastávky před poliklinikou a povrch komunikace. Své sítě budou opět měnit i majitelé a správci sítí. Jedná se především o vedení firmy E.ON, sdělovací kabely CETIN, NEJ.cz, INET4 a vedení veřejného osvětlení a světelné signalizace Technických služeb města Tábora.

Třetí etapa bude nejpracnější. Důvodem je, že je nejdelší, a také nemovitosti, do kterých se budou vyměňovat přípojky a zavádět plyn, jsou po obou stranách. Právě proto bude stavba zahájena už v únoru, kdy lze podzemní práce provádět i při nízkých teplotách.

Poliklinika bude po celou dobu přístupná ze strany od Černých mostů a z ulice Havlíčkova.