První výlet po sklepech se koná v sobotu 7. března a nabídne to nejlepší z Dunajovských kopců, návštěvníky středověkých sklepení tak čekají vinaři jako Volařík, Šebesta, Mlýnek, Kadrnka, Baláž, Mikrosvín a další. Druhé putovaní se uskuteční v sobotu 4. dubna a zaměří se na to nejlepší z prestižní soutěže Salon vín.

„Obě putování nabídnou dvanáct zastávek a pokaždé návštěvníci objeví nové sklepy i vína. Těch budou moci ochutnat přes 120 druhů. V ceně vstupenky je sklenička a kapsička na ni, ochutnávky, minerální voda, mapa se sklepy, komentovaná prohlídka táborského podzemí i afterparty s kapelou Napříč a vinaři,“ láká ředitel festivalu Jiří Blafka.

Ilustrační foto.
Příměstské části trpí nedostatkem vody. Tábor už chystá pomoc

Na Táborském festivalu vína nepřijdou lidé také o oblíbenou Velkou ochutnávku vín. Sál Hotelu Palcát bude 21. března opět nabitý víny od 20 předních vinařů Moravy i Čech. Návštěvník ochutná na stáncích přes 200 vzorků vína, stejně jako je to při moravských koštech.

Pro ty, kteří se chtějí o vínu něco dozvědět a chtějí ho umět poznat a ochutnávat, je připraven degustátorský kurz s letošním vítězem ankety Sommeliér roku, profesorem Kamilem Prokešem.

Lenka Dusilová vystoupila v sobotu v táborském klubu Garage se svým sólovým programem.
OBRAZEM: Koncert Lenky Dusilové v táborském klubu Garage

Návštěvníci nepřijdou ani o kulturní zážitky. Kromě Divadla Járy Cimrmana festival potěší milovníky divadla Jaroslavem Duškem se všemi Dohodami i besedou, přijede Petr Nárožný se Simonou Stašovou a hrou Poslední ze žhavých milenců či Ondřej Vetchý s hrou Prahy!!! Hudbou osvěží písničkář Pokáč nebo zpěvák Dan Bárta s Illustratosphere a novou deskou Zvířený prach. Novinkou pak bude premiéra filmu Bobule3, na níž návštěvníci ochutnají vína z filmu a potkají se s tvůrci i herci filmu.

David Peltán