Nechybí workshopy s loutkářem Janem Růžičkou či s režisérem Modrého tygra Petrem Oukropcem a scénografkou Mirelou Tůmovou.

„Stará provaznická dílna, v níž se festival uplynulé roky konal, je předělaná na knihkupectví a víceúčelový prostor," říká za pořadatele Lenka Vocílková s tím, že festival rozšířili do bývalé stodoly, nynějšího divadla ve Ctiborově mlýně kdysi sídla sdružení Cesta hudebního dua Sabot.

Dvě představení festivalu už jsou odehraná. Divadlo Športniki prozradilo, co se stalo s dětmi z Bullerbynu v dospělosti, soubor Buchty a loutky postrašil hororem Psycho Reloaded.

„Z programu nedokážu nic vypíchnout, za vším si stojíme na 200 procent, ale zcela ojedinělé je například představení Brum, které je dělané na míru dětem od nuly do tří let. To na tuzemské scéně nikdo jiný než soubor pražského Minoru zatím nedělá, kapacita je na něj omezená," upozorňuje Lenka Vocílková.

Jak se dělá loutka

Velký zájem se standardně očekává na Divadlo Víti Marčíka, který sehraje 28. května své nové představení pro děti s názvem O holčičce, která se ještě nenarodila. Ve čtvrtek 21. května pořadatelé doporučují duo Drak N' Roses, které sehraje klasiku, Othella v dopoledním čase pro školy a večerním pro veřejnost .

Festival doplňují workshopy jednodenní výroba loutky s Janem Růžičkou a divadelní dílna Záblesk budoucnosti pod vedením režiséra Petra Oukropce (Modrý tygr) a scénografky Mirely Tůmové. „Vše ukončíme s Řezbáři na Cestě, kteří budou řezat na téma Mirákl. Na konec si nadělíme představení Černej kocour," řekla Lenka Vocílková.

Ceny za jednotlivá představení jsou kolem sta korun. Festival Mirákl končí v Táboře 7. června, podrobný program najdou zájemci na webuwww.baobab-books.net.

Autor: David Peltán