Účastníci Mighty Sounds mohou Cheironu přispět vhozením vratného kelímku do některé ze speciálních popelnic této táborské neziskovky. Cheiron z každého kelímku dostane 70 korun. „Návštěvníci na akci také najdou náš stan, kde si mohou za poplatek nechat udělat tetování a placku nebo si za dobrovolný příspěvek zahrát fotbálek,“ popsala PR specialistka Cheironu Eliška Šebestová.

Stan bude napodobovat kluby pro děti a mládež, které Cheiron v Táboře provozuje. „Díky tomu budou mít Mighty people možnost lépe pochopit naši práci a situaci těch, kterým pomáháme,“ doplnila Šebestová.

Stánek Cheironu se na letišti u Čápova dvora po dobu akce objeví již potřetí. Organizátoři festivalu mají za sebou již několik spoluprací s různými neziskovkami. „Část týmu v Táboře žije a aktivity Cheironu sleduje. Celý tým mu fandí. Vždycky se snažíme razit cestu dlouhodobé spolupráce, máme rádi, když návštěvníci vidí, že i podpora a pomoc je skutečnou a pravidelnou součástí festivalu. Proto jsme rádi, že Cheiron, který také pomáhá soustavně a podle nás velmi potřebně, na takovou formu spolupráce slyšel,“ řekla za Mighty Sounds mluvčí Markéta Broumová.

Podle Broumové mají organizátoři festivalu další nápady, jak ještě zvýšit povědomí o možnosti Cheiron pomocí vratných kelímků podpořit. „Základem je samozřejmě přijít na festival Mighty Sounds. 18. ročník se koná už první prázdninový víkend a bude to opět legendární,“ dodala Broumová na závěr.