Festival čokolády pořádá v Táboře popáté Muzeum čokolády a marcipánu. Lenka Želivská, dramaturgyně festivalu, vysvětluje: „Poselstvím je představit čokoládu ve všech podobách.“
Návštěvníci poznají čokoládu různými smysly: vizuálně, chutí i vůní. „Lidé si myslí, že je jen jeden druh čokolády v tabulce,“ říká dramaturgyně s tím, že lidé poznají čokoládu různých druhů. Dozví se také o historii této hříšně dobré sladkosti.

Novinkou letos bude odborný koutek, kde bude celý den probíhat diskuses lidmi nejen o historii, ale přijít mohou třeba cukráři pro odborné rady. Na místě se také dozvíte o nových trendech ve výrobě čokolády nebo jak ovlivňují sociální sítě cukrařinu.

Poprvé bude veřejnosti zpřístupněn i interaktivní čokoládový vlak. Čokoládu budete ochutnávat, ale můžete zkusit s ní třeba i malovat. Uvidíte také živé vaření s cukrářkou Lucií Průšovou.

Muzeum letos vydává knihu, která bude na festivalu 13. října ve společenském domě Střelnice pokřtěna. Titul Fína Čokoláda je určen pro dětské čtenáře. Knihu ilustrovali Veronika Vacenovská a Lukas Weird. „Je o čokoládové holčičce z našeho muzea, která zažívá různá dobrodružství. V muzeu totiž leccos v noci ožívá,“ přibližuje Lenka Želivská. Fína se v příběhu setká se zahořklým Čokožroutem, panem Marcipánem, BonBonem… Kniha bude mít i audiopodobu s pěti písničkami, které nazpívala Lucie Vondráčková.

Čokoprogram najdete v pátek na náměstí T. G. M. , druhý den ve spolkovém domě Střelnice a poslední den festivalu se bude konat degustace na Starém městě.

Pátek 12. října: náměstí T. G. M.
* 16 - 17 h: malování čokoládového obrazu, ochutnávka lámaných čokolád

Sobota 13. října: Střelnice
* 10.15 h: živé vaření s Lucií Průšovou
* 12.15 h: živé vaření s Helenou Fléglovou
* 13 h: představení projektu Fína Čokoláda
* od 13 h: vystoupí Olga Lounová a Jiří Krampol
* 15.30 h: křest knihy Fína Čokoláda

Neděle 14. října
* od 10 h: degustace čokolády v kavárnách na Starém městě Tábor