Deníku se nepodařilo zjistit, kdo a proč jimi do Tábora přijel, přesto si nenechal ujít příležitost pořídit alespoň několik fotografií. Ferrari je totiž celosvětově známá automobilová značka proslulá svými sportovními vozy a účastí na rychlostních závodech. Výrobní společnost sídlící v italském městě Maranello založil bývalý závodník Enzo Ferrari a byla součástí koncernu Fiat.

Víkendový sraz na letišti nabídl kromě rychlých a luxusních aut i bohatý program.
Rychlá auta měla sraz na hradeckém letišti. Dorazilo i policejní Ferrari

Na táborské Palackého třídě parkovaly hned dva různé vozy, Ferrari 430 Scuderia a Ferrari F8. Ceny těchto krasavců se na internetu pohybují od 6,5 do 7,6 milionu. Zajímavostí je, že na vývoji typu F430 Scuderia se podílel i slavný závodník Michael Schumacher. Před pěti lety se zastavili majitelé italských vozů v rámci jízdy Ferrari Castle Tour také v hotelu Gold v Chotovinách.

Na začátku letošního roku se podrobněji značce a jejímu zastoupení v ČR věnoval portál TN.cz. Na celém světě se podle něj loni prodalo 13 221 vozů této značky, čistý zisk automobilky tak činil rekordních 939 milionů eur (přes 20 miliard korun), v Čechách se loni prodalo 90 vozů Ferrari. Více zde. 

V Chotovinách se zastavili účastníci jízdy Ferrari Castle Tour.
OBRAZEM: V Chotovinách se zastavili účastníci jízdy Ferrari Castle Tour

S Ferrari u nás má zkušenost i dopravní policie. Už více než rok „pomáhá a chrání“ model 458 Italia, který policisté zabavili na základě soudního rozhodnutí ze zákona o zajištění výnosů z trestné činnosti. Dostalo tak policejní kabát a slouží Speciálnímu oddělení dohledu (SOD). V roce 2022 se s ním speciálně školení policejní řidiči ukázali mimo jiné na tuningových srazech v Jihočeském a Plzeňském kraji.