Vysvětluje, že bezpečnostní manažer LFA spolu se zástupci Policie ČR hodnotili nový kamerový systém a řídící místnost, sektor pro fanoušky hostí a celkovou bezpečnost na stadionu v Kvapilově ulici. "Certifikace pro stadion se vydává každé dva roky, doplnil.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo splnit hlavní požadavky bezpečnostního manažera LFA a Policie České republiky, které obě strany vznesly při poslední kontrole v roce 2022. Jednalo se hlavně o vybudování bezpečnostního kamerového systému a řídící místnosti pro bezpečnostní složky během utkání,“ říká technický ředitel Daniel Kočer.

Venkovní tribuna na táborském stadionu Míru se dočká opravy.
Tribuna na táborském stadionu Míru se dočká opravy. Za šest milionů

Nyní stadion Kvapilova splňuje podmínky bezpečnosti pro druhou ligu. "Vedení klubu ale zároveň má při plánované dostavbě tribun už připraven projekt na rozšíření kamerového systému a celkové zabezpečení stadionu po vzoru první ligy, kde jsou kritéria ohledně bezpečnosti ještě přísnější," doplnil Luboš Dvořák.

„Jedinou připomínkou pro nás tak zůstává zlepšení komfortu a zázemí pro sektor hostujících fanoušků, na což se budeme v nadcházejícím období soustředit. Chtěl bych tímto ještě jednou moc poděkovat městu Tábor, které nám kamerový systém zafinancovalo a umožnilo realizovat,“ uvedl technický ředitel Daniel Kočer.

Druholigová premiéra na novém stadionu na "Kvapilce".
Nový stadion pokřtila zachráněná remíza, Táborsku fandilo 1285 diváků

Zastupitelstvo města Tábora schválilo v říjnu 2023 poskytnutí dotace ve výši 1,143 milionu korun právě na projekt „Vybudování policejního velínu a kamerového systému na fotbalovém stadionu Kvapilova 3075 Tábor“.