Začátkem května budou práce přerušeny, protože se přesunou o kousek severněji, do Kaplice-nádraží. I tam se ŘSD chystá k opravám. „Stavba se na místo vrátí až v druhé polovině roku v termínu od 23. září do 3. listopadu, kdy budou dokončeny zbývající etapy stavby,“ vysvětlil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek.

Dobrovolníci, kteří zachraňují srnčata, prosí o pomoc. Do svých řad by rádi uvítali další kolegy na procházení a také na létání s dronem.
Zachránci srnčat hledají piloty dronu. I bez dronu a licence, všechny zaškolí

Oprava čeká zhruba dvouapůlkilometrový úsek hlavního tahu z Prahy do Rakouska přes České Budějovice. „Vozovka v řešeném úseku už vykazuje řadu závad jako například mozaikové a síťové trhliny, které spolu s plošnými deformacemi ukazují na porušení konstrukce vozovky. Diagnostické průzkumy také dále odhalily nevyhovující únosnost samotné vozovky,“ vysvětlil mluvčí. „Během stavebních úprav tak v celém úseku dojde k odfrézování krytových vrstev vozovky, lokálním výspravám v místech, kde je narušena i podkladní vrstva vozovky a následné pokládce nové ložní a obrusné vrstvy vozovky v celém úseku.“