Adventní dobu zahájil 4. prosince charitativní koncert v Klokotech, kde bez nároku na honorář vystoupili manželé Bártovi (Jára klavír, Petra zpěv). Plným kostelem se rozezněla hudba i sametový zpěv a na dobrovolném vstupném se do košíčku vybralo 9.424,- Kč, což je opět více než minulý rok.

V době vánočního trhu, někteří z vás ochutnali před Kostnickým domem „ Polévku pro APLA". Pět ochotných dam (Petra Jamrichová, Petra Kovandová, Lenka Želivská, Hanka Strejčková a Simona Nevšímalová) uvařilo na vlastní náklady 5 druhů polévek a jejich prodejem se získala částka 15.000,- Kč pro autistické děti. Atmosféra u stánku byla velice milá, dámy věnovaly čas nejen přípravě, ale i prodeji a polévka všem chutnala.

Ve stejný čas dopoledne probíhala v sídle APLA (budova JČ Univerzity) kreativní „Vánoční dílna" pro děti a rodiče. Návštěvníci vyráběli medové svíčky, přáníčka, zdobili perníčky i dekorace z přírodnin. Odpolední setkání přátel APLA pak zakončilo sobotu plnou vánoční atmosféry nejen na stánku s polévkou, ale i v prostorách této neziskové organizace.

Stále se najde spousta lidí, kteří jsou ochotni udělat něco pro sebe, i pro druhé.

Velice si vážíme každé pomoci a spolupráce. APLA Jižní Čechy ze srdce děkuje všem, kteří ji v roce 2016 podpořili a to jak finančně, tak morálně. Nesmírně si toho vážíme.

Organizace APLA Jižní Čechy, fungující od roku 2007 má své sídlo v Táboře, od minulého roku i pobočku v Českých Budějovicích. Kromě ambulantních služeb poskytuje také služby terénní, a to na území celého Jihočeského kraje. APLA používá metody uznávané odbornou veřejností (mainstreamového) terapeutického proudu. Vychází z mnohaleté zkušenosti, zkušeností uznávaných odborníků v ČR i zahraničí. Je členem APSLA (Asociace poskytovatelů služeb lidí s autismem). 

Kateřina Chovančíková