Policisté z oddělení hospodářské kriminality se zabývají případem, o kterém jsme vás informovali 10. května. Architektka Soňa Zálešáková se domnívá, že jí byla v případě spoluúčasti na rekonstrukci ulice 9. května upřena autorská práva. Obrátila se na policii, a na město Tábor a projektanta Pavla Doušu z Tábora podala trestní oznámení.
„Ano, mohu potvrdit, že tu byla, sepsali jsme protokol a případu se nyní ujali kolegové,“ potvrdil Deníku komisař SKPV Radek Mikulanda.
Spáchání trestného činu, konkrétně porušení autorských práv, spatřuje architektka, se kterou město zastoupené Františkem Krejčím, uzavřelo smlouvu o dílo na sadové úpravy, drobnou architekturu a městský mobiliář v tom, že nikde nefiguruje její jméno. „Moje dílo bylo dovedeno až ke stavebnímu povolení, jehož vydání mi bylo i zasláno poštou. Z novin jsem se potom ale dočetla, že třída 9. května získala v prestižní soutěži PRESTA ocenění, ale hlavně také to, že za tímto úspěchem je uveden pouze inženýr Douša. Jako jediný autor zpracování návrhu a projektu této ulice. Tím se cítím podvedena,“ zdůvodňuje svůj krok Zálešáková.
„Policie mne kontaktovala, teď musí konat. Za to, co paní Zálešáková udělala, dostala zaplaceno. Nic víc k tomu nemohu uvést,“ vyjádřil se v pátek František Krejčí.
Za práci město Zálešákové zaplatilo 110 000 korun, podle Karla Hotového z oddělení rovoje však udělala pouze skicy a projekt dokončil Douša.