Tanec, cinkající penízky na sukních, hodně barev. Tak si devítiletá Sabina Hořejší představuje dálný Orient. Aby se v tomto stylu připravila na prázdninovou cestu k moři, nenechala si tematickou akci ujít.
„Udělala jsem si takový barevný šátek, který bych nosila třeba k moři,“ upřesnila svůj plán.

Do DDM chodí tvořit často, a dokonce tu navštěvuje výuku hry na kytaru a kroužek mladé módy. „Chtěla bych jednou být návrhářkou,“ zdůvodnila výběr kroužku.

Nad hedvábnými šátky, které z tvořivých rukou dostávaly originální podoby, se neskláněly jen hlavy dětí. Mnohé přišly doprovodit i maminky či babičky. „Občas na nějakou akci přijdu, aby byla nějaká změna. Chodí sem hlavně moje obě děti, tak abych je podpořila a zároveň je to dobrý relax,“ řekla maminky malé Daniely Martina Klečacká.

Den Orientu se nezaměřil pouze na výtvarnou část, neboť jeho typickým znakem je tanec břišních tanečnic. Taneční sál s velkými zrcadly pak tedy posloužil k jeho ukázkám v podání starších dívek.
Dům dětí tematický den připravil poprvé, ale v plánu jsou i další.

„Chtěli bychom například i italský či jiné další. Ale pravidelně tu připravujeme tak dvě akce do měsíce. Dnes jsme se zaměřili na tanec, malbu na hedvábí a na závěr jsme připravili ochutnávku orientálních pokrmů,“ přiblížila dopolední program vychovatelka DDM Adéla Hlásková. Další informace o Orientu se pak děti mohly dozvědět z nástěnek, které pro ně pracovnice zařízení připravily.

V nejbližší době, o velikonočních prázdninách, chtějí zájemce přilákat na výlet do bazénu. V dalším programu jevýtvarný den s keramikou či automatickou kresbou. „V plánu máme také kurz první pomoci a příští týden bleší trh, kde si budou děti moci prodávat,“ dodala Hlásková.