Jak informovala za organizační tým Ivana Průchová, i přes nepříznivé počasí se letos zaregistrovalo přes 30 traktorů a dorazilo několik stovek návštěvníků. „Klasicky pořádáme přehlídku strojů, potom závody v couvání s válcem a také oblíbenou jízdu pralesem,“ zmínila.

Za mostem v Dráchově se konal v sobotu 17. srpna již 8. ročník traktoriády.
Dráchovská traktoriáda přilákala stovky diváků

VÝSLEDKY
Jízda pralesem:
1. Jiří Kozel (1:38 min.)
2. Vít Hartl
3. Petr Kužel
4. Pavel Podhradský
5. Josef Havlíček
6. Miloš Bauer

Couvání s válcem:
1. František Slípka (57:15 vteřin)
2. Stanislav Kubát
3. Jiří Kozel
4. Pavel Podhradský
5. Vít Hartl
6. Petr Kužel

Házení pneumatikou:
Ženy
1. Marcela Gondeková
Do 14 let
1. Anna Havlíčková
2. Laura Veis
3. Laura Švejcarová

Muži
1. Petr Petřík
2. Jan Vavera
3. Miloš Bauer
Do 14 let
1. Kryštof Kalina
2. Sebastian Soukup
3. David Švejcar

Novinkou pro letošní rok se stala nová trasa. „Jízdu pralesem jsme vytyčili dále od silnice, protože v původní trati nám zůstalo množství vody. Je více atraktivní díky množství zatáček a zajíždění dovnitř, přihlížející se mohli více rozprostřít a najít lepší výhled,“ vysvětlila.

Pro diváky byla připravena soutěž v házení pneumatikou, děti házely menší, dospělí potom větší. „Vzhledem k počasí se bohužel neuskutečnil slalom na čas a pro diváky zatloukání hřebíků, snad nám počasí bude přát více příští rok,“ doufá Ivana Průchová.

Příchozí se mimo to mohli nechat díky ochotným majitelům svézt na vybrané zemědělské technice, s radostí toho využívaly hlavně děti. Pro ně dobrovolní hasiči přichystali také dětský koutek, skákací hrad a malování na obličej. Celé odpoledne hrála také živá hudba v podání Blaťácké pětky, na ohni se peklo prase, pivo i limonáda tekly proudem a panovala i přes déšť dobrá nálada.

Další traktoriáda pro stroje domácí i tovární výroby se uskuteční v sobotu 10. září od 11 hodin v Přehořově u Soběslavi. Na její 2. ročník zvou dobrovolní hasiči. Na akci je taktéž zajištěno občerstvení a bohatý program jako spanilá jízda, jízda zručnosti a terénem. Sraz je na návsi a vstupné je dobrovolné.

Sjelo se kolem šedesáti traktorů, také motocykly, nové traktory, ale převládaly historické "domaděly".
V Dráchově se závodilo v couvání i v jízdě pralesem