Centrální registr vozidel opět nefungoval. „Nemůžeme lidem auta převést, odhlásit ani přihlásit," potvrdil Deníku v pondělí po desáté hodině vedoucí odboru dopravně správních agend Antonín Hlaváček. Úředníci však žádné oficiální informace, proč systém opět nefunguje, nemají. Z ministerstva pouze dorazila zpráva, že nejde. Prý je to způsobeno tím, že se do registru připojila policie, která pátrá po odcizených vozech.

„Ráno jsme tu měli asi patnáct lidí. Museli jsme je poslat domů, takže  na chodbě už není nikdo," řekl vedoucí oddělení evidence vozidel Milan Janíček. Upozornil, že v minulém týdnu systém sice běžel, ale je stále pomalý. Podle Janíčka je práce s novým registrem složitá, úředníci musí například znovu zadávat údaje o starých autech. „To, co nám dříve trvalo pět minut, teď děláme tři čtvrtě hodiny. Za den odbavíme 30 lidí," konstatoval Janíček.

Přesto věří, že až se na registru podaří vychytat všechny chyby, bude fungovat bez problémů. „Určitě se vylepšuje. Občas se ale stane, že nejdou věci, které šly den předtím a opačně. Nikdy nevíme, jak bude systém fungovat druhý den, když přijdeme do práce," dodal. Milan Janíček. Všem doporučuje, aby si před cestou na úřad raději zavolali a ověřili, zda má cenu cestu absolvovat. Volat můžete na čísla 381 486 446 - 9.

Lucie Janečková