Přesně s 81 tisícem mohou počítat v Domově Sírius v Záhoří na Písecku na nákup krmiva a veterinární ošetření. Právě takovou sumu vynesl táborský charitativní koncert, který se konal ve čtvrtek večer v Divadle Oskara Nedbala.

Petra Janů, Marta Kubišová, Jiří Vondráček, Tomáš Berka, Zuzana Michnová, klavírista Karel Štolba a moderátor večera Milan Hein. Ti všichni vystoupili pro staré a handicapované psy a kočky bez nároku na honorář. Šlo již o desátý ročník akce, jíž Táborská ochrana zvířat podporuje zvířata, která se ocitala v nouzích.

Marta Kubišová přijela na tuto akci už potřetí. Tentokrát sama, bez doprovodu své čtyřnohé slečny Ganetty. „Loni jsem k ní pořídila o dva roky fenkum, takže má parťačku a už ji nemusím brát s sebou. Dneska jsme navíc do Tábora jeli ředitelskou limuzínou (auto ředitele divadla Ungelt Milana Heina), tak se nám zdálo, že kdyby jely moje dvě holky, tak by jela fenka i Milana, a to už se nám zdálo na jedno auto moc,“ vysvětlila Marta Kubišová, která jinak běžně jezdí v doprovodu své feny. Doma v bytě 3+kk má už pořádnou smečku – jednu kočku, tři kocoury a dvě feny. Rozšiřovat ji už ale neplánuje.
To dům Petry Janů už osiřel. Mívala dva psy, ale na loni na podzim přišli o druhého a zatím si nového chlupáče nepořídili. „Zjistili jsme, že život bez nich je pohodlnější, i když chudší. Vím, že potřebují pravidelný život a tím, jak jezdíme po republice, bychom mu v životě způsobili zmatek a stresy. Takže psíka si pořídím až v důchodu,“ řekla zpěvačka.

Na koncert přišlo kolem 600 lidí, kteří svou vstupenkou podpořili 60 psů, sto koček, jednoho poníka a jedno vietnamské prase ze záhořského domova.