Tříletá Dominika nevěděla, jaká je u břehu hloubka, možná se jen chtěla natáhnout pro rybku. Pak do vody spadla. Díky sousedovi, který ji vytáhl, má středeční příhoda šťastný konec. Dominika je však stále v nemocnici.

„Prý se šly podívat na labuť. Okolo rybníka by měl být plot. Dětí je tu spousta. Zrovna o víkendu jsem říkala, že je rybník nebezpečný. A tři dny potom…“ nedokončí větu maminka Lenka Štorková.
Po středečním hrůzném zážitku celou noc nespala. „Pořád jsem na to myslela, viděla ji, jak na mě kouká,“ trápí se.
Ve středu odpoledne se vypravovala s dcerami ven, ale potřebovala dopéct buchtu. „Holky na mě měly počkat před domem. Je to hrůza, přitom na silnici byly vždycky opatrné,“ vypráví.

Rychlá pomoc

„Holky k nám přiběhly a křičely: Strejdo, strejdo, Dominika spadla do rybníka! Když jsem tam doběhl, ležela bezvládně na hladině dva metry od kraje. Vytáhl jsem ji a zmáčkl jí hrudník, aby se dostala voda ven. Začala brečet, to mě trochu uklidnilo,“ vzpomíná zachránce Rudolf Pucholt. Štěstí bylo, že zrovna nesloužil denní a byl doma.

„Než přijela záchranka, připadalo mi to jako věčnost. Doufám, že bude v pořádku,“ nepouští středeční událost z hlavy Rudolf Pucholt.
„U rybníka se mi zdálo, že mě trochu vnímá. Když jsme ale se záchrankou přijeli do nemocnice, vůbec mě nepoznala,“ říká smutně Lenka Štorková, která se do Jeníčkovy Lhoty s přítelem a čtyřmi dcerami přestěhovala před měsícem.

Z Tábora děvčátko převezli vrtulníkem do Českých Budějovic, kde jsou vybaveni lepšími přístroji. Maminka Dominiky volá do nemocnice několikrát denně. Vždy slyší stejnou odpověď, její dcera je stabilizovaná, ale vyhráno ještě není.
„Všichni mě uklidňují, že to bude v pořádku. Dokud jí ale nemám doma a neběhá tu, nejsem klidná,“ říká Lenka Štorková.