Ani mrazivé počasí neodradilo zhruba šest stovek návštěvníků a devatenáct dvojic závodníků, aby se zúčastnilo sobotního klání v motoskijöringu. Další ze série 13. ročníku mistrovství republiky v tomto sportu se po roce vrátila také do jižních Čech.

„Jede se sice už třináctý ročník seriálu mistrovství republiky v motoskijöringu, ale diváci tady na jihu Čech mají tu možnost teprve podruhé. Loni jsme začali dvěma závody v Rodné a v Radeníně, letos je to s menší změnou. V neděli sezávodí v Želči,“ informuje předseda pořádajícího klubu Motosport Chýnov Evžen Zadražil.

V Rodné pomáhali s organizací také místní dobrovolní hasiči, v Želči spolupracovala obec.

„Sami bychom to těžko zvládli. Rozhodnutí, že se opravdu pojede, padlo kvůli počasí až ve středu odpoledne, takže jsme zažili tři pěkně hektické dny,“ dodává Zadražil.

Vítězem sobotního klání se stala favorizovaná dvojice Východočechů Josef Sládek a Petr Čížek, kteří si tak upevnili vedení v seriálu, jenž započal minulý týden v Klášterci nad Orlicí. Nejlepší jihočeskou posádkou se stala dvojice z pořádajícího Motosportu Chýnov. Václav Malkus a Josef Hod skončili na celkovém třináctém místě. Museli totiž dohánět ztrátu po menší chybě v malém finále.

Východočeši potvrdili svoji formu i v neděli a opět zvítězili. Hod s Malkusem museli v Želči bohužel odstoupit. V malém finále se při pádu zranil lyžař, a tím pro domácí tým závod skončil.