Ani sleva totiž investory nepřilákala. O dvě kasárenské budovy ani ve druhém kole výběrového řízení na nového majitele neprojevil nikdo zájem.

Výběrová komise byla v úterý bez práce. V termínu jí nedorazila ani jediná obálka s nabídkou.
„Sice se občas někdo o nemovitost zajímá, ale pak se nepřihlásí. To víte, kupec chce nakoupit co nejlevněji, zatímco my chceme prodat co nejdráž,“ připouští mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

Po úterku, kdy měla komise obálky s nabídkami otvírat, zatím není rozhodnuto, jak úřad s prodejem dál naloží. Zatímco stát se usilovně a stále marně snaží kupce najít, starosta Jiří Fišer doufá, že své úsilí již vzdá a majetek bezúplatně převede na Tábor.

     „Je třeba, aby už stát vzal rozum do hrsti. Máme obavu, aby budovy nekoupil někdo ze spekulativních důvodů a my bychom se pak k nemovitostem už nikdy nedostali,“ zdůvodnil starosta.

Letiště u Všechova.
Kolem letiště na Všechově krouží vězeňská služba

Tábor má totiž s bývalým armádním areálem své plány, a ty by mohl „nepřizpůsobivý“ kupec zmařit. S dvěma budovami sice radnice neplánuje nic jiného než jejich demolici a na uvolněném místě založit veřejný park, ale do budoucna by se tento prostor s jedním obydleným domem měl stát novou městskou čtvrtí Dvorce.

Radek Ležatka nyní předpokládá, že jejich úřad vypíše další, v pořadí již třetí kolo prodeje.

„Předpokládám, že cenu opět snížíme a co nejdříve třetí kolo vypíšeme,“ říká za prodávající instituci
Starosta Jiří Fišer má ale jiné plány.

„S ředitelkou zdejšího zastoupení úřadu jsem domluvený, že jakmile bude i druhé kolo neúspěšné, obrátím se na ně s žádostí, aby výběrová řízení zastavili. Myslím, že i jim tento majetek dělá vrásky, neboť ho mají v péči, musejí se o něj starat a často jsou za to kritizovaní, což není příjemné,“ naznačil Jiří Fišer své další plány ve věci získání kasárenských budov.

Kasárna: hotový je jeden obydlený dům, v pozadí původní budovy, které patří ministerstvu spravedlnosti.
Makléři se shodují: bytů v Táboře je stále málo. Jasná volba pro bývalá kasárna?

Ve druhém kole je stát nabízel za 16 milionů, o kolik cena klesne do případného dalšího klání, zatím není jasné. Rozhodovat o tom bude českobudějovické pracoviště. Podle Radka Ležatky stejné pracoviště zároveň vyhodnotí další postup, přičemž není neobvyklé, že výběrové řízení může mít i kolem deseti kol.
Původně se do těchto vojenských objektů měl nastěhovat táborský okresní soud. Na rekonstrukci však rezort nikdy nenašel peníze, a tak z plánů sešlo. Začal se o ně hlásit Tábor.

Ministerstvo spravedlnosti ale mělo za úkol nemovitost prodat. V roce 2013 začal s minimální cenou 22 milionů. Když dlouho nebyl úspěšný, Tábor se znovu připomněl.

Už to téměř vypadalo na spadnutí a podpisy, když se do věci vložilo ministerstvo financí a na začátku loňského rozhodlo, že se má „spravedlnost“ ještě víc snažit a kupce najít.

Nakonec kasárna přešla pod administrativu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který je do prvního kola prodeje poslal za 19,5 milionu, do druhého z ceny srazilo 3,5 milionu.