Nečekaný počet studentů se přihlásil do prvního ročníku vysokoškolského oboru Lázeňství-turismus táborské pobočky Slezské univerzity. V pátek 15. října si 55 studentů a 33 lidí celoživotního vzdělání odbylo imatrikulaci v táborské Střelnici.

„Studovala jsem zde na Střední škole obchodu, služeb a řemesel, takže pokračování se nabízelo. Navíc v místě bydliště. Imatrikulce byla zajímavým zážitkem. Složila jsem slib, takže se asi budu muset učit,“ říká s úsměvem Eva Pytlíková z Tábora.

Počet studentů přihlášených do prvního ročníku oboru, který je na státních školách novinkou, je překvapením. „Při konkurenci všech vysokých škol, jsme to nečekali. Ale je to milé. Uvidíme, kolik jich vydrží,“ uvedla Anna Fuková, která má obor na starosti.

Prozradila, že tříleté Lázeňství a turismus, které je ukončeno bakalářskou zkouškou, dokonce navštěvují tři lidi ze Slovenska. Důvod je prostý, je na státní škole jediný v republice.

V rámci imatrikulace došlo i na ocenění ředitele Střední školy obchodu, služeb a řemesel a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Jaroslava Petrů. Od zástupců univerzity převzal medaili za podporu a pomoc při vytvoření pobočky univerzity v Táboře.

David Peltán