Dnes od 17.30 hodin přichystalo v přednáškovém sále Husitské muzeum přednášku o osobnostech českých dějin v podání Karla Hynie. Od 19 hodin se v táborské kavárně Aux café koná poslechová a kinematografická přednáška Oční hygiena.

V pátek od 16 hodin se v táborské Staré radnici dozvíte o zvláštnostech husitského válečnictví. V 18 hodin začíná vernisáž výstavy prací Stroměny autorů Tomáše Pitlíka a Antonína Bartoše v plánské radnici. Po 19. hodině začíná myslivecký ples v dírenském sále obecního úřadu. Taneční hudební ráz přinesou druhé narozeniny táborského klubu Kotnov. Od 21 hodin vystoupí v táborském Recykle music baru legendární hudebník Vladimír Mišík & ČDG.

V sobotu v 9 hodin vyráží od veselského domu dětí a mládeže výprava za zvířátky. Nezapomeňte vzít pro ně něco dobrého. Na procházku zimním lesem můžete vyrazit od 9.30 hodin z autobusové zastávky Horky. V 9 hodin začíná registrace závodníků 13. ročníku Off Road Fichtel Day, který se koná v areálu soběslavského Auto-moto klubu. Hlavní závod se jede ve 12.30 hodin.

V tento čas začíná ve větrovské zoologické zahradě čajování – výtvarná dílna pro děti. Materiál bude k dispozici na místě. V nadějkovském kostele Nejsvětější trojice se od 16 hodin koná koncert historické hudby Musica Rustica. Sportovní ples ve Svinech začíná ve 20 hodin. Rovněž od 20 hodin se 
v soběslavském Disco Paluba uskuteční soutěž Miss tanga.

David Peltán