Vydržte, už jen čtyři dny… Deník se největší jihočeské sportovní akci roku podrobně dlouhodobě věnuje. Každý den najdete na našich stránkách zajímavosti, aktuality, postřehy závodníků, organizátorů a také fanoušků.

Program MS 2015

Čtvrtek:
9.00 – 11.00 UCI inspekce
14.00 – 16.00 oficiální trénink

Pátek:
9.00 – 12.00 přihlášky
10.00 – 12.00 oficiální trénink
14.00 – 16.00 oficiální trénink
17.00 – 17.30 porada trenérů
18.00 prezentace pořadatele UCI MS v cyklokrosu 2016 Heusden-Zolder (Belgie)

Sobota:
9.00 – 10.30 oficiální trénink
11.00 junioři
12.00 – 13.30 oficiální trénink
14.00 ženy

Neděle:
9.00 – 10.30 oficiální trénink
11.00 muži do 23 let
12.00 – 13.30 oficiální trénink
14.00 muži Elite

„Byl jsem se tento týden na trati v Táboře podívat, vše je opravdu jako na dlani," vypráví velký fanoušek nejen cyklistiky ale všech dalších sportů Pavel Kulveit z Chýnova. „Bude to opravdu krásný cyklokrosový zážitek."

Kulveit se v žádném případě nepasuje do role cyklokrosového odborníka, ale medaili z kategorie Elite neočekává. A s tím se dá určitě souhlasit. Pokud by se letos Čechům totiž podařilo v Elite cenný kov vybojovat, bylo by to obrovské překvapení nejen pro laiky, ale i pro odborníky. „Mám trochu obavy, že tentokrát bude pro naše muže v kategorii Elite viset medaile asi hodně vysoko," uvažuje velký fanoušek jihočeského sportu.

Jihočeši budou určitě držet palce všem závodníkům domácího klubu ČEZ Tábor. A také Kateřině Nash. „V Elite to bude těžké, ale třeba to vynahradí medailí Jihočeška Kateřina Nash nebo někdo z juniorů nebo z mužů do 23 let," prokazuje Pavel Kulveit vynikající znalosti z cyklokrosového světa.

Trať nádherně září dodaleka. Je nachystána do sebemenších detailů. Pořadatelé ji zabezpečili ochrannými plůtky a zábranami. Ani to ale nestačilo.

Vrásky na čele organizátorům přidělali vandalové. Ač se to zdá neuvěřitelné, přes noc z areálu zmizelo deset vlajek!

„Už v týdnu jsme vlajky všech účastnických států vyvěsili, ale asi desítka z nich je pryč," kroutí nechápavě hlavou šéf pořadatelské Agentury Cyklistika Petr Balogh. „Nepříjemnou věc řešila policie, která identifikuje hříšníky podle kamer."

Od včerejška už je areál pod přísným a pozorným čtyřiadvacetihodinovým dohledem agentury zajištující ochranu. Přestože do oficiálních tréninků ještě zbývá trocha času, na trati už se objevil první muž, kterého můžeme zařadit do širšího okruhu favoritů. Martin Bína. Talentovaný cyklokrosař udivuje už řadu let cyklokrosové experty svojí vytříbenou technikou. „Má obrovský cit pro kolo, pro jízdu v terénu."

Podle oficiálních stránek cyklokros.cz připomíná Bína v současné době osamoceného vojáka v poli. „Kroužil v tempu několik okruhů, pečlivě si projížděl pasáž podél umělých překážek, které s bravurou skákal. Občas se zastavil, aby zkontroloval ideální stopu a některé úseky zdolal víckrát v krátkém sledu."

Teplota se v úvodu tohoto týdne pohybovala kolem nuly. Pod bodem mrazu zůstane s největší pravděpodobností i v dalších dnech.
„Za týden má být deset pod nulou," nechal se dokonce slyšet šéf Agentury Cyklistika Petr Balogh.

Takové počasí většině českých závodníků může vyhovovat, na sněhu a ledu jsou reprezentanti ČR o třídu lepší.