PÁTEK:

•17.00 - Tábor
V divadle Schubert uvádějí pohádku o neposedném štěňátku nazvanou Pejsek Flíček. Vstup je dobrovolný.

•17.00 – Veselí nad Lužnicí
Známá pohádka Zlatovláska se bude hrát v podvečer v parku u KD, a to za pomoci loutek. Představení je určené dětem od 3 let. Vstupné je 50 Kč.

•17.00 – Soběslav
Římskokatolická farnost Soběslav zve do kostela sv. Víta na slavnostní vernisáž grafiky tvořené digitální technikou od Zdeňka Maria Hrocha a Jany Večlové, která vytvořila enkaustické obrázky.

SOBOTA:

• 21.00 – Jistebnice
Dnes, 26. července se v Kulturním domě Jistebnice koná tradiční pouťová taneční zábava. Startuje ve 21 hodin. K tanci a poslechu zahraje oblíbená strakonická skupina Parkán a za vstup návštěvníci zaplatí 250 korun.

• 14.30 – Brtec
Na dnešek připravili Brtečtí vůbec první neckyádu. Začátek celé akce je naplánovaný na 14.30 hodin, zápis plavidel se však uskuteční už od 13 hodin u nové nádrže (u příjezdové cesty, těsně před Brtcí) Celou akci pořádají brtečtí dobrovolní hasiči, kteří vás vyzývají, abyste si přišli zadovádět, a přitom vyhrát krásné ceny.

• 21. 45 – Tábor
Na Žižkovo náměstí se opět vrací kinematograf bratří Čadíků. V sobotu se na venkovním plátně bude promítatdrama plné zvratů Příběh kmotra (2013, Nikolaev) s Ondřejem Vetchým a Lukášem Vaculíkem v hlavní roli. Na pondělí je poté naplánována komedie Donšajni (2013, Menzel).

• 8.00 – Bechyně
Bechyně bude opět plná koloběžek. Uskuteční se zde již 42. ročník legendárního koloběžkového závodu Grand Prix. Závod odstartují děti, a to cyklistickým závodem. Poté už na řadu přijdou koloběžky. Hlavní závod je naplánován na 15.30 hodin, kdy změří své síly dospělí.

• 15.00 – Tábor
Na Žižkově náměstí si budete moci poslechnout romskou hudbu. Koná se zde 8. ročník festivalu romské kultury Kerekate (V kruhu). Vystoupí Terne Čhave, Vojta Lavička s kapelou Gipsy Spirit, Rosen Band, Žibut Te Dživel, cimbálová muzika a taneční čardášové soubory. Vstupné je 100 Kč, pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P 50 Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma.

• 10.00 – Mažice
Obec Mažice na Soběslavsku zve na 660. výročí svého založení. Od 13. hodiny si můžete poslechnout jihočeskou dechovou hudbu Podhoranku nebo můžete jít fandit k fotbalovému hřišti, kde se bude hrát souboj „staří" proti „mladým". Více se dozvíte na www.mazice.cz.

• 10 .00 – Jistebnice
Okrašlovací spolek a město Jistebnice vás srdečně zvou na výstavu nazvanou Příběhy starých hraček. Exponáty si budete moci prohlédnout ve výstavní síní u jistebnického kostela oba dva víkendové dny, a to vždy od 10 do 18 hodin.

• 13.00 – Kozmice u Radenína
Kozmičtí vás srdečně zvou na Táborskou ligu v požárním sportu od 13 hodin.

• 16.00 – Veselí nad Lužnicí
Veselí nad Lužnicí vás zve na kulturní akci nazvanou „Z POHÁDKY DO POHÁDKY" a hudbu z Třeboně. Tato prázdninová akce se uskuteční v kempu Měruše u Vlkova od 16 hodin.

• 19.00 – Veselí nad Lužnicí
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí ve spolupráci s farnostmi okolních měst vás zvou na 5. ročník letního cyklu koncertů duchovní hudby nazvané Barokní osvěžení. Uskuteční se od 14 hodin v kostele Navštívení Panny Marie v Zálší.

NEDĚLE:

• 15.00 – Jistebnice:
Při příležitosti jistebnické pouti před místním kulturním domem vystoupí zpěvák známý především ze skupiny Keks Štěpán Kojan. Letos bude mít ještě netradičního hosta. Bude jím vietnamský kuchař Le Quang Dao, který hraje a zpívá s kytarou. Vystoupení obou zpěváků proběhne venku před místním kulturním domem. Začátek bude v 15 hodin a návštěvníky jistě potěší vstup, který je zdarma.

• 14.00 – Terezín u Radenína:
Sousedské posezení za doprovodu příjemné hudby se koná v Terezíně. Uskuteční se dnes od 14 hodin.

• 14.00 – Tábor
Divadlo Harfa připravilo pro děti Nedělní rodinné putování za vílou Amálkou. Děti se vydají na trasu, kde na ně čeká několik záludných úkolů, když je ale splní, dostanou malou odměnu. Vstupenky jsou k dostání v divadelním informačním centru. Cena vstupenek je 20 korun pro děti a 30 korun pro dospělé. 

Kristýna Burdová, Lucie Vobořilová