Setkání před Betlémem, které již čtrnáct let patří do stálého repertoáru rodinného divadla z jihočeských Drahotěšic zavítá do Tábora.

Teátr Víti Marčíka a samotný principál jsou naprosto svérázným divadelním fenoménem, který oblažuje srdce a úsměv na rtech jak dospělým, tak dětem po celých Čechách již řadu let.

Představení Víti Marčíka jsou plná typického humoru a moudrosti tohoto lidového vypravěče a zjevu z jižních Čech, jak o něm kdysi někdo prohlásil v novinách.

Vedle dnes již klasických pohádek, které získaly mnoho ocenění na divadelních festivalech po celé České republice i v zahraničí, vznikají také inscenace pro děti a dospělé (Robinson Crusoe, Mystéria Buffa, Setkání v Betlémě).

Právě s posledně jmenovanou hrou zavítá Víťa Marčík už toto pondělí 22. prosince do Tábora. „Divadelní představení je zároveň benefičním představením pro Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T a uskuteční se večer v malém sále táborské Střelnice od 19 hodin," dodává Tereza Kůsová, koordinátorka celého benefičního představení.

Akci pořádá Komunitní centrum Cheiron T ve spolupráci s táborskou Střelnicí za podpory Nadace Divoké husy, která celkový výtěžek z akce zdvojnásobí. Získaný finanční obnos pak bude použit na podporu komunitního centra, potažmo na dovybavení veřejné zkušebny, která již sedmnáct let od založení centra nepřetržitě každý všední den odpoledne slouží jako odrazový můstek pro začínající mladé hudebníky.

Autor: David Peltán