Ta je obrazem společných pohledů na krásu lidského těla, kouzlo tance a pohybu. Oba umělce pojí dlouholeté přátelství i tvůrčí souznění, realizovali spolu několik výstav.

Akademický malíř Jan Kunovský zachycuje svým štětcem divadelní a především baletní svět. V jeho obrazech a kresbách se odráží tvůrčí spolupráce s primabalerínou Národního divadla Terezou Podařilovou i dalšími osobnostmi tohoto baletního souboru. Výbušnou inspiraci svou múzou přenáší nejen na plátna, ale i do specifických performancí, které prolínají obraz, pohyb, hudbu a mluvené slovo.

Realizoval více než devět desítek samostatných výstav, mimo jiné například v Praze, Petrohradě a Soulu. Jeho obrazy lze najít ve sbírkách a galeriích v České republice i v soukromých sbírkách v Paříži, Londýně či Vancouveru.

Daria Klimentová vystupovala na baletních scénách po celém světě. Provází ji celoživotní zájem o fotografování. Její snímky byly publikovány v deníku The Independent, v Balletto 2000 a v různých knihách a časopisech po celé Evropě. Je finalistkou soutěže Channel 4 Y2K a své práce vystavovala v londýnské Photographers Gallery i ve slavné Albert Hall.

Vernisáž ve spolupráci s módní návrhářkou Hanou Zelenkovou a uměleckou maskérkou Nevenou Thielovou proběhne ve čtvrtek 6. ledna v 17 hodin, výstava potrvá do 10. února.