„Chceme, aby s námi děti strávily přímo na jevišti příjemný čas a dozvěděly se přitom, kde má divadlo kořeny a co jej formovalo do podoby, jak je známe dnes,“ vysvětlila produkční a dramaturgyně Lucie Otradovcová. Program vznikl ve spolupráci s výtvarnicemi Evou Volfovou a Alžbětou Horynovou a celý jej doprovází víceúčelová skříň, kterou vyrobil chotovinský truhlář Rostislav Kaňa.

„Skříň je oboustranná a dá se různě otevírat, tím také nabízí hned celou řadu motivů a kulis,“ upřesnila Lucie Otradovcová.

Pro děti je připraven dvouhodinový program, který začne obdobím pravěku. „Divadlo vychází z magických rituálů, začínáme proto rituálními tanci pravěkých lovců, na které děti dostanou i vhodné kostýmy a stávají se tak přímými účastníky děje,“ dodala.

Následuje seznámení se středověkým divadlem, jehož součástí je i příběh svatého Martina. V samotném závěru se děti dostanou až do období začátku baroka, jímž edukační program končí.

„Právě tehdy byly dotvořeny základní principy divadla. Chtěli jsme děti seznámit s jeho zrodem a ne nabídnout pouze procházku jeho historií,“ upřesnila ředitelka divadla Linda Rybáková.

Program je určen dětem od druhé do deváté třídy, texty jsou proto odlišné pro různé věkové kategorie. Nabídku na účast dostaly základní školy v celém okrese, první představení se koná ve čtvrtek.