Peterková se minulý týden nedostavila na předvolání k výslechu. Pražští policisté ji hledali i na přechodné adrese v Milevsku na Písecku a chtěli ji nechat předvést. Později ji vypátrali v táborské nemocnici, kde leží v budově C v pavilonu interních oborů. K výslechu nakonec ani nedošlo, protože situace se z její strany vyhrotila v hysterickou scénu. Videa kolují sociálními sítěmi facebook a X.

Policisté potvrdili fakta

Peterková na pražskou kriminálku přivolala dokonce táborské policisty. Jejich návštěvu potvrdila táborská tisková mluvčí Lenka Pokorná a odkázala na oficiální vyjádření pražských kolegů. „Mohu pouze potvrdit, že na místo přijela naše hlídka. Naše role byla pouze podpůrná. V podstatě jsme nečinili žádné úkony trestního řízení. Oznamovatelka si nás pouze zavolala, protože měla pocit, že dochází k porušování jejích práv. Oficiální vyjádření k události vydal pražský policejní tiskový mluvčí," informovala.

Vedoucí oddělení tisku Krajského ředitelství města Prahy major Jan Daněk mediím řekl pouze, že na místě kriminalisté skutečně byli. „Pražští kriminalisté v úterý provedli v Táboře výslech konkrétní osoby v rámci probíhajícího trestního řízení, které je vedeno v Praze. V tuto chvíli nemáme ve věci žádné další informace, které bychom mohli zveřejnit,“ sdělil.

Všem vyhrožují trestním oznámením

Na záběrech Jana Peterková brečí a křičí. Podobně se chová i její přítel Jiří H. Policisté jejich počínání přijímají v klidu a snaží se situaci uklidnit a vyřešit domluvou i přes řadu jízlivých poznámek a nadávek. Pár je obviňuje z ublížení na zdraví a pokusu o vraždu a dalšího protiprávního jednání. Stejně tak útočí na zdravotnický personál a hrozí všem podáním trestního oznámení.

Nemocnice Tábor vydala k incidentu ještě týž den veřejné prohlášení, které vyvěsila na svým webových stránkách. „Vzhledem k příspěvkům na sociálních sítích, dotazům ze strany médií a veřejnosti stručně reagujeme na situaci, která se odehrála na jednom z našich oddělení. Nemocnice se nechce veřejně vyjadřovat k podrobnostem, nicméně bychom chtěli všechny ujistit, že pacientům je v naší nemocnici poskytována zdravotní péče na náležité odborné úrovni. V případě, kdy je nutno spolupracovat s orgány veřejné moci, tak činíme, pokud to zdravotní stav pacienta dovolí,“ zní tiskové vyjádření.

Teroristický útok na pokoj

Sedmačtyřicetiletá pacientka byla podle dostupných informací schopná výslechu a úkony trestního řízení se tak konaly se svolením ošetřujícího lékaře. Peterková naopak tvrdí, že přežila jen zázrakem, výslech od kriminálky označila za teroristický útok na nemocniční pokoj. Policista se jí přitom na videu pouze ptá, zda je ochotná vypovídat a zda požaduje svého právníka, odpovědi se nedočká a strhne se smršť nadávek, je označen třeba i za stalkera. Kriminalisty i po opuštění nemocničního zařízení naopak sleduje a natáčí její přítel, který pokračuje ve stejném duchu.

Česká dezinformátorka Jana Peterková (47) je bývalá novinářka a moderátorka TV Nova. Během pandemie koronaviru se profilovala jako politická aktivistka a šířila dezinformace o očkování proti tomuto onemocnění. Soud ji před nedávnem uznal vinou za šíření poplašné zprávy a poškození dobrého jména, za což dostala dvouletou podmínku. Proti této ženě je aktuálně vedeno několik trestních řízení a je vyšetřována v různých záležitostech. Jedno z posledních trestních oznámení na Peterkovou podala například pražská Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kterou nařkla z pokusu o otravu.

Incidentu v Táboře se věnovala řada celostátních i regionálních médií. Idnes.cz, forum24.cz, minutovezpavy.cz, budejckadrbna.cz a další. Součástí článků jsou vždy i odkazy na natočená videa na sociálních sítích. Peterková stále natáčí a vysílá živě i na svém oficiálním profilu, některé nahrávky mají i více než 30 minut.