Jak informoval mluvčí táborských strážníků Pavel Šimek, přízemní prostory budovy č. p. 3123 pod restaurací Černá perla, která je v majetku Města Tábor, budou od příštího roku sloužit jako zázemí Preventivně výchovné a informační skupiny a zároveň jako odloučené pracoviště městské policie.

Nový oficiální název bude Centrum prevence Jordán. Podle Pavla Šimka se zde bude zabezpečovat nejen výuka dopravních předpisů pro cyklisty (BESIP), ale i další preventivní a osvětové akce pro školy i veřejnost.

Ilustrační foto.
Na lince 156: Dostal chuť na krkovičku, ale neměl se k placení

"Ještě v tomto roce je naplánováno uspořádání několika pilotních přednášek. První z nich se uskutečnila v pondělí 8. dubna a byla určená Spolku aktivního stáří a vzájemného porozumění v Táboře," uvedl Pavel Šimek.

Členové spolku pod vedením předsedkyně paní Pavly Jirochové si v doprovodu preventisty nejprve prohlédli prostory nového střediska, kde se jim všem moc líbilo. Po přednášce na téma "Bezpečně doma" se skupina společně s preventistou vydala na malou procházku do centra Tábora. "Tam účastníci viděli v praxi vše, o čem se doslechli při besedě. Například problém bezdomovectví, pohozené jehly v trávě a podobně. Senioři byli překvapeni dosahem modernizovaného kamerového systému, který má pod kontrolou Husovo náměstí včetně okolí obou nádraží," doplnil Pavel Šimek.