Ředitel DPN Opařany Michal Goetz je potěšen, že nemocnice mohla volné pokoje na ubytovně poskytnout lidem, kteří byli vyhnáni ze svých domovů. "V současné době jsme schopni zde nabídnout ještě pět volných lůžek. Také jsme na dotaz ministerstva zdravotnictví ohledně další možné volné kapacity uvedli, že pokud by bylo nutné převést z Ukrajiny dětské psychiatrické oddělení i s personálem do bezpečnějšího prostředí, můžeme nabídnout dokonce celou jednu stanici přímo v nemocnici," upozornil s tím, že jde až o 60 lůžek.

"Naše nemocnice poskytuje klidné prostředí i kompletní zdravotnický servis, laboratoře, rehabilitace a mnoho terapeutických dílen. Děti zde mohou také navštěvovat školu i využívat sportovní zázemí," dodal Michal Goetz.

Dětská psychiatrická nemocnice Opařany.
Psychiatrická nemocnice v Opařanech sehnala ukrajinským dětem léky za 13 milionů

Dětská psychiatrická nemocnice již před několika dny zajistila léky v hodnotě 13 milionů korun pro dětskou psychiatrii a pro pacienty s cystickou fibrózou na Ukrajině. "V současné době jsou již léky rozdistribuovány do nemocnic ve Lvově a Kyjevě," upřesnila mluvčí DPN Jana Sosna Voňavková.

Na tomto projektu se dle jejího vyjádření účastnilo i mnoho donátorů, kteří poskytli nejen finanční pomoc, ale i léky za minimální ceny a nabídli technické řešení transportu léků. Vše bylo řízeno s advokátní kanceláří dubanska & co.

Dětská psychiatrická nemocnice Opařany.
Dětská psychiatrická nemocnice Opařany získala renomovaného psychologa