Skupina Pitt Band vyzpívala na sobotní taneční zábavě v Sudoměřicích u Tábora nejvíce peněz v historii svých dobročinných koncertů. Od sto třiceti návštěvníků vybrala patnáct a půl tisíce korun. Peníze poputují táborskému Klubu naděje. Děti se zdravotním postižením se za ně podívají do solných lázní v rakouském Gmündu.

„Jsme občanské sdružení a toto je náš pátý dobročinný koncert. Penězi se vždy snažíme pomáhat postiženým lidem či sdružením z Táborska. S návrhem uspořádat akci pro Klub naděje přišel náš baskytarista Pavel Smetana," upřesnil kapelník Karel Nováček.
Pitt Band má svoji zkušebnu v Nemyšli, takže s realizací pomáhala i obec, která zaplatila poplatek pro OSU. Sudoměřičtí zase bezplatně zapůjčili sál. Sešli se tady lidé z okolí, ale také děti z Klubu naděje s rodinami a přáteli.

„Když nás kapela oslovila, byli jsme nadšení. Naše organizace funguje patnáct let a za tu dobu jsme několikrát dostali výtěžek z adventních koncertů, různé dary nebo oslovujeme sponzory. Taneční zábavu pro nás ale nikdo neuspořádal. Děti si to náramně užily a protancovaly hodiny. Chtěla bych tímto za dar a krásný večer poděkovat," řekla Deníku Romana Dukátová z Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR – Klubu naděje.

Organizace ale nemá vlastní prostory. Spolupracuje tedy s Kaňkou, kde se rodiny scházejí. „Děti se díky svým hadicapům nemohou zúčastňovat zájmových či sportovních kroužků pořádaných pro zdravé děti, takže my se snažíme jim toto umožnit. Jsme rádi za každou pomoc," upřesnila Romana Dukátová.

Akci si pochvalovali nejen zástupci kapely a Klubu naděje, ale i lidé z řad návštěvníků. „Přišla jsem se pobavit a jsem ráda, že tím přispěji i dobré věci. Vstupné bylo padesát korun, dala jsem ale víc. Ty děti jsou úžasné. Na parketu to skvěle rozbalily a podle mě byly hodně nadšený," sdělila svůj názor Jana Vlčková.

Zábavu ale opepřil především hlas zpěvačky Pitt Bandu Pavly Stiborové. Byla sice podle svých slov nachlazená, ale výkonu to neubralo.
„S koncertem jsem maximálně spokojená. Nikdy raději nic nečekám, ale doufám, že to dopadne co nejlépe. Patnáct a půl tisíce je krásná suma a pomůže dobré věci. Jsem ráda, že se ještě v dnešní době najdou lidé, kteří jsou ochotni pomoci někomu jinému," uzavírá zpěvačka.