Tvořivou dílnu v úterýv Cheironu navštívilo patnáct dětí. Holčičky si z papírové tuby vyrobily princezny, kluci čerty. Akci připravilo soběslavské divadlo Karromato v rámci evropského projektu Vagabondages. Děti pracovaly pod vedením francouzského divadla Une Poignée D´Images.

Životaumění

Festival Životaumění již otevřel jubilejní patnáctý ročník a je v plném proudu. Chutný drink kulturně – vzdělávacího festivalu opět namíchala táborská společnost Cheiron T.

Co vás ještě čeká? Dnes od 20 hodin se v klubu MP7 můžete podívat na záznamy z finálových exhibic nejlepších českých slamerů. V tomto klubu se konají také soutěžní exhibice Slam Poetry, rovněž za účasti nejlepších slamerů, a to v pátek od 20 hodin. Během soutěže dostanou slameři tři minuty na přednes svého díla a budou pak posuzováni porotou z publika. Šanci zúčastnit se má každý. Slamery pak vystřídají DJ Tygr a Profesor Ikebara.
Poslední beseda se uskuteční dnes v Cheironu T. Od 16 hodin nejprve uvidíte film s tematikou AIDS v Čechách a poté bude následovat debata s doktorkou Evou Pivcovou.

Problematice závislostí bude věnován i zítřek. V Music Clubu Orion zhlédnete od 20 hodin film Piko, po němž se můžete zapojit do debaty s Danem Horynou, frontmanem legendární rockové kapely Vitacit a možná prvním člověkem, který vyzkoušel nový způsob užívání pervitinu a který závislost na něm, jako jeden z mála, přežil. Před několika lety konvertoval k buddhismu a dnes žije bez drog a pracuje jako terapeut. Film Piko i setkání s Danem Horynou se uskuteční také v sídle Cheironu T, v pátek od 15 hodin.

DAVID PELTÁN