Já se trochu se bojím. A ty? Jé, Bílá paní! Ten hejkal je trochu divnej. Na hordu strašidel, která obsadila v poslední zářijový den Kozí Hrádek, se děti nemohly vynadívat. Přišlo jich sem v pátek více než dvě stovky.

„Mám radost, že nám vyšlo počasí. Od toho se vždycky odvíjí zdar venkovní akce. Myslím ale, že se to povedlo a všichni se dobře bavili,“ zhodnotila Uzamykání Kozího Hrádku ředitelka pořádajícího Městského střediska kultury a sportu Sezimovo Ústí Romana Krůčková.

Začínalo se u hospůdky, kde si děti u vstupu vyzvedly lampionky. U stánků si mohly vybarvit vlastní masku, nechyběla ani pohádka v podání loutkářů z Divadýlka Na schodech. Pak už jen všichni čekali, až se aspoň trochu setmí, aby se ve světelném průvodu mohli vydat na hrad a společně s Paní Noci jej na sezonu uzamknout. „Kdo se nebojí, nechť vejde do našeho sklepení,“ lákala všechny přítomné temná paní. A někteří se skutečně odvážili. „Nebyla tam žádná strašidla, jen kostra. Ale nebála jsem se, vůbec,“ řekla neohroženě Madla Macáková, poté co se ze sklepení vrátila. Nakonec přišel čas udělat to, kvůli čemu sem všichni přišli. Paní Noci vyzvala všechny přítomné, aby zhasli lampionky a v poklidu opustili hrad, aby jej mohla pomyslně velkým papírovým klíčem uzamknout.