Děti od 3 let si tak mohly vyzkoušet spaní mimo domov s kamarády a spoustou zábavy plné pohádkových úkolů. Uvařily si večeři na ohni a vypravily se i na noční bojovku, při které hledaly poklad.

CESTA DO POHÁDKY

Během odpoledne se podívaly díky kouzelnému klobouku do spousty pohádek, které měly nějaký problém a potřebovaly pomoci. Tak například zašly k dvanácti měsíčkům, macecha poslala Marušky do lesa pro jahody, ještě že potkaly u ohně měsíc červen, který jim pomohl.

Jiříkovi pomohly hledat ztracené korále. Podívaly se na palubu kapitána Hooka. Pomohly Bystrozrakému, aby znovu získal svůj bystrý zrak. V lese hledaly ztracený závoj víly Amálky a další.

ZASLOUŽENÝ POKLAD

A už se jen čekalo, až se setmí. Za tmy vyrazili malí dobrodruzi ven s baterkami a hledali na pozemku (ti odvážnější i na kraji lesa) schovaný poklad. Ten si za projevenou odvahu opravdu děti zasloužily!

Po prožitém dobrodružství pak všichni s chutí zalezli do spacáků a spokojeně usnuli při čtení svých oblíbených pohádek. Ráno jsme se pak rozloučili u pohádkové snídaně, děti plné zážitků a dojmů pak už jen začaly přicházejícím rodičům skákat do náručí.

Momentálně se v lesní školce konají zápisy, pokud vás program zaujal, neváhejte se informovat.

Jana Navrátilová