Mateřská škola při Základní škole Tučapy si pro rodiče svých svěřenců, jejich sourozence i další návštěvníky připravila zajímavý program. Pozvala i Divadélko na nitce z Plané nad Lužnicí.

NÁVŠTĚVA Z ČÍNY

Krátce po 14. hodině plánský divadelní spolek zahájil akci loutkovou pohádkou o Karkulce, ale trochu jinak. Nechyběl v ní myslivec, babička, ale dorazil i čínský drak či liška. Loutkoherci po skončení představení nechali děti dokonce povodit hlavní postavy a vyzkoušet si tak jejich práci.

Následoval kulturní program, ten měly na povel třídní učitelky Šárka Šíšová a Dana Černá. Na pódiu i pod ním se představila tučapská mateřinka, konkrétně třída předškoláků Sluníčka. „Připravily jsme si s dětmi pásmo jarních říkanek, písniček a taneční vystoupení, trochu o Velikonocích, trochu o příchodu jara a něco také speciálně pro maminky,“ prozradila Šárka Šíšová.

DROBNÝ DÁREK

Děti se proměnily v kuřata, kohouty i koledníky. Každá maminka v sále nakonec dostala od svého potomka i macešku v květináči. „Kytičky jsme vybírali společně se školkou v květinářství. Doufám, že udělá mamince velikou radost,“ předjímala Leontýna Šašková z Katova.

V Tučapech by organizátorky těžko hledaly prostor pro tolika lidí. „Proto jsme moc rády, že funguje výborná spolupráce s obcí Zvěrotice. Sál nám totiž zapůjčili zcela bezúplatně,“ dodala Šárka Šíšová.

Přítomní si navíc mohli vychutnat zákusky a další občerstvení z dílny Marie Hejné. Akce pokračovala do odpoledních hodin, nechyběla dětská diskotéka či zábavné soutěže.